Luka Medić • ponedjeljak, 20.02.2017.

Nogometaši Arsenala osigurali su četvrtfinale FA kupa pobjedom kod niželigaša Suttona rezultatom 2:0. Topnici su postigli po jedan zgoditak u oba poluvremena, a strijelci su bili Perez i Walcott...

Kao što se i očekivalo nogometaši Arsenala su prošli u četvrtfinale FA kupa. Na gostovanju kod Suttona momčad iz Londona slavila je s 2:0 i tako osigurala nastup među osam najboljih. Od samog početka Arsenal je bio bolja momčad. Gosti su kontrolirali igru i bili su nadmoćnija momčad tijekom svih 90 minuta.

Prvu priliku imali su nakon 15-ak minuta igre, no udarac Elneyja nije bio precizan. Arsenal je poveo iz sljedeće akcije. Granit Xhaka je dodao Perezu koji je lijepim pogotkom s vrha šesnaesterca doveo goste u vodstvo. Perezov pokušaj više je izgledao kao centaršut, ali kako nitko nije dirao loptu ona je prevarila vratara domaćih Womera i ušla u mrežu.

Do kraja poluvremena gosti su bili bolja momčad, stvarali su više prilika, ali Walcott i Monreal nisu bili precizni. Domaći sastav u prvom dijelu nije previše prijetio favoriziranim gostima, vrijedi napomenuti pokušaj Maya, ali je njegov udarac otišao pored vrata.

U drugom poluvremenu ista priča kao u prvom. Arsenal je ponovno bolja momčad koja je više kreirala i stvarala šansi.

Nakon nekoliko promašaja, Arsenal je u 56. minuti riješio sve dvojbe na utakmici. Arsenalovi igrači odigrali su lijepu akciju kao da su na treningu, loptu je na lijevoj strani dobio Monreal, prebacio ju je na drugu vratnicu gdje natrčava Walcott i postiže drugi pogodak Arsenala.

Do kraja susreta Sutton se probudio, domaćini su pokušali doći do počasnog pogotka, ali u tome nisu imali sreće. Arsenal je također pri kraju susreta kreirao pokoju akciju, no do kraja susreta rezultat na semaforu nije se mijenjao.

Arsenal tako odlazi u četvrtfinale FA kupa, a tamo će igrati protiv još jednog niželigaša i najveće senzacije ovogodišnjeg FA kupa, Lincolna.