Zimski sportovi

Superveleslalom Crans Montana: Pobjeda Štuhec, Popović odustala

HINA • subota, 25.02.2017.

Slovenka Ilka Štuhec pobjednica je superveleslaloma skijašica za Svjetski kup voženog u Crans Montani u subotu. Ona je do svoje šeste pobjede u karijeri, a druge u ovoj disciplini, stigla s 50 stotinki prednosti ispred druge Talijanke Elene Curtoni, odnosno 1,09 sekundi ispred treće Austrijanke Stephanie Venier...

Leona Popović, koja je u petak osvojila prve bodove u karijeri u Svjetskom kupu 18. mjestom u kombinaciji, nije uspjela završiti današnju utrku.

Tina Weirather iz Lihtenštajna četvrtim je mjestom u subotu preuzela vodstvo u redoslijedu supervelesalomašica s 306 bodova, šest više od Švicarke Lare Gut koja je zbog ozljede koljena zadobivene na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Sankt Moritzu morala ranije završiti sezonu, dok je Štuhec skočila na treće mjesto s 290 bodova.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Amerikanka Mikaela Shiffrin s 1223 boda, druga je Gut s 1023, a Štuhec je treća s 965.