Ivan Dodig poražen na startu kvalifikacija u Dubaiju

Branimir Korać • subota, 25.02.2017.

Ivan Dodig nije uspio proći u drugo kolo kvalifikacija u Dubaiju. Nakon gotovo tri sata borbe poražen je od Lukaša Rosola u tri tijesna seta...

Prvi nastup na ovogodišnjem izdanju turnira u Dubaiju nije bio dobar za Ivana Dodiga koji je u singlu ispao odmah u prvom kolu kvalifikacija. Poraz u singlu ne znači i oproštaj od Dubaija, Dodiga očekuje i nastup u paru.

U kvalifikacijama ga je zaustavio Lukaš Rosol koji je bio bolji nakon velike borbe i dva sata i 47 minuta provedenih na terenu.

U prvom međusobnom dvoboju nakon Rima 2014. godine gdje je Dodig bio uspješniji, Rosol je slavio s 5:7, 7:6, 6:4.

Prvi set trajao je sat i deset minuta, a Dodig ga je osvojio sa 7:5 zahvaljujući breaku u samoj završnici seta. U drugom setu Dodig je došao do breaka i poveo s 4:3, ali Rosol se odmah vratio i poravnao na 4:4. Set je otišao u tie-break gdje je Čeh bio bolji sa 7:5.

Tu je došlo do potpunog preokreta, Rosol je u trećem setu dominirao, došao do breaka i imao priliku za potpuno rješenje meča u petom gemu kada je imao i 15:40. Dodig se tu spasio, ali nije uspio i nadoknaditi break zaostatka.

Rosol tako dolazi do pobjede i odlazi u finale kvalifikacija gdje će igrati protiv Francuza Vincenta Millota.