MAXtv Prva liga, 22. kolo, 26.02.2017, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3069
Rijeka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.02.2017.

Nakon što je Dinamo uzeo sva tri boda u Vinkovcima, Rijeka je morala učiniti isto u Zaprešiću kako bi zadržala i dalje šest bodova prednosti. U tome je i uspjela, svladala je Inter s 2:1 i ostala na vrhu ljestvice s ugodnom prednosti...

Luca Polizzi
32'
7
Igor Postonjski
63'
19
Marin Zulim
72'
Samir Toplak
6
(do 90'+2')
77
90'+2'
Matjaž Kek

Nakon što je Dinamu poklonjena pobjeda u Vinkovcima, Rijeka je morala slaviti u Zaprešiću kako bi zadržala šest bodova prednosti nad Modrima. U konačnici to je i napravila, odnijela je pobjedu kao i Dinamo s 2:1, no to je učinila "elegantnije" i s manje muke nego Modri.

Dok će se za susretom u Vinkovcima vući repovi zbog famoznog kaznenog udarca u 90. minuti, ovdje je bilo manje posla za Vučemilovića koji će dobiti višu ocjenu od Batinića.

Kekova momčad uspješno je odradila posao, mogla je i uvjerljivije slaviti, ali riječki strateg na kraju će se zadovoljiti i s ovakva tri boda, neophodna uoči nastavka sezone. Niz utakmica bez poraza Rijeke je nastavljen, posljednji je upisan još u travnju prošle godine u Kupu kada je Željko Kopić sa Slaven Belupom nadigrao Rijeku i slavio s 3:0 čime je prošao u finale. U prvenstvu su Riječani posljednji put poraženi još 21. veljače 2016. u Maksimiru 3:0 protiv Dinama.

U početku susreta u Zaprešiću obje momčadi imale su prilika, a u osmoj minuti gosti su i poveli. Mišić je povukao loptu, došao do 20 metara od gola Čovića i onda fantastično opalio i pogodio gornji kut.

Međutim već u sljedećoj minuti poravnanje. Blažević je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Jakov Filipović i glavom poslao loptu u mrežu.

Rijeka je imala inicijativu u nastavku susreta, a na prvu sljedeću veliku priliku čekala je do 38. minute kada je Andrijašević odlično ubacio za Gavranovića čiji pokušaj s gol linije izbija Bosec.

Odmah na startu drugog dijela Rijeka je sretno došla do novog vodstva. Gavranović je bio duboko u domaćem kaznenom prostoru, ubacio je loptu u peterac gdje je uklizao Filipović i poslao je u svoju mrežu.

U narednih 15 minuta gosti su stvorili niz sjajnih prilika, ali nisu ih uspjeli realizirati i tako riješiti pitanje pobjednika.

Ostalo je do kraja susreta tih 2:1, promjena više nije bilo i Rijeka je zasluženo uzela nova tri boda.