Pet golova Matulića u prolazu Nantesa, prvoligaši uglavnom neokrznuti u osmini finala

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 27.02.2017.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Francuskog kupa za rukometaše. Tamo će biti samo prvoligaške momčadi, a među njima neće biti, kao što je od ranije poznato, PSG-a...

U prvoligaškom dvoboju u osmini finala Francuskog kupa Toulouse je u gostima izvukao pobjedu protiv Cessona 27:26. Domaćin je konstantno bio u zaostatku, ali je na kraju ipak uspio uhvatiti priključak i nakon gola Geira Gudmundssona minutu i pol prije kraja zakomplicirati dvoboj. Ipak gosti su zadržali vodstvo i prošli u četvrtfinale.

Wesley Pardin skupio je 15 obrana, Nemanja Ilić zabio je deset golova, a Andreas Cederholm pet. Kod Cessona Kevin Bonnefoi bio je na 12 obrana, a po pet golova postigli su Gudmundsson i Wilson Davyes.

Nantes je neokrznut prošao kroz Dijon iako je imao priličnih problema. Na poluvremenu je vodio 17:11 te se činilo da će imati rutinski posao, ali domaćin se vratio i devet minuta prije kraja čak i vodio 28:27. Međutim onda su gosti pojačali ritam, napravili seriju 6:1 i upisali pobjedu.

Kod pobjednika Romain Lagarde postigao je osam pogodaka, Nicolas Tournat sedam, a Jerko Matulić pet. Kod domaćina Pierrick Naudin postigao je 12 golova.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Billerea i Aixa, pobjedu je odnio prvoligaš i to nakon izvođenja sedmeraca. U 60 minuta susret je završio s 28:28 i odluka je pala sa sedam metara gdje su uspješniji bili gosti.

S po pet golova predvodili su ih Matthieu Ong, Iosu Goni Leoz i Mohamed Mamdouh. Na drugoj strani isti broj pogodaka zabili su Thomas Bolaers i Pierrick Verdier.

Creteil se u posljednjih 15 minuta odvojio na gostovanju kod Massyja i visoko slavio 31:24. Domaćin je dotad bio potpuno ravnopravan protivnik i imao je i tri gola prednosti, ali u zadnjih 15 minuta gosti su bili bolji i serijom 11:5 potvrdili prolaz dalje.

Hugo Descat predvodio ih je s osam golova, a po šest su dodali Nuno Grilo Pereira i Alexandru Csepreghi. Kod poraženih po pet golova zabili su Luc Steins, Johann Caron i Valentin Laplace.

Dosta se mučio Dunkerque koji je također u drugom dijelu slomio otpor Vernona. Bez Marka Mamića koji je dobio odmor gosti su odnijeli tijesnu pobjedu 24:21.

Predvodili su ih Guillaume Joli i Nicolas Nieto s po šest golova te Kornel Nagy s pet. Kod poraženih Veljko Inđić postigao je pet golova.

Chambery je bio vrlo uvjerljiv protiv posljednjeplasirane momčadi elitnog francuskog ranga. Selestat nije imao šanse i Chambery je odnio glatku pobjedu 29:20.

Fahrudin Melić bio je najraspoloženiji s osam pogodaka, a Damir Bičanić dodao je tri. Na drugoj strani Kosta Savić postigao je pet golova.

Uz onaj dvoboj između PSG-a i Montpelliera, svakako najzanimljiviji par osmine finala bio je St. Raphael - Nimes. St. Raphael bio je favorit i to je opravdao na parketu pobjedom 31:25.

Još jednom najbolji kod pobjednika bio je Raphael Caucheteux sa sedam golova dok je Daniel Sarmiento postigao pet. Kod Nimesa Snorri Stein Gudjonsson bio je strijelac četiri puta.