Branimir Korać • četvrtak, 02.03.2017.

Jedan zaostali prvenstveni susret te četiri dvoboja osmine finala Kupa odigrani su ove srijede u Francuskoj, a u središtu pozornosti bio je Marseille gdje je gostovao Monaco...

U zaostalom susretu 24. kola francuskog prvenstva Bastia je ugostila Nantes i tražila pobjedu s kojom bi prekinula dugačak negativan niz i pomaknula se na ljestvici. U konačnici odigrala je tek 2:2, 80 minuta bila je s igračem više, a Nantes je tek u sudačkoj nadoknadi izborio bod.

Već u desetoj minuti domaćin je ostao s igračem manje zbog visoko podignute noge Djikua u potpuno bezopasnoj situaciji na sredini terena.

I s igračem manje Bastia je stigla do vodstva 2:0. Prvo je u 69. minuti Danic nakon kontranapada doveo domaćina u vodstvo da bi sedam minuta kasnije Oniangue povisio prednost.

Činilo se da će Bastia napokon do pobjede, ali Nantes je ipak izvukao bod. U 78. minuti Sala je prekrasnim pogotkom smanjio na 2:1, uslijedila je opsada domaćeg gola i uskoro i povrata. U 87. minuti Lima je promašio kazneni udarac da bi u 91. Diego ipak poravnao na 2:2.

U središtu pozornosti ipak je bio Kup gdje je PSG uz dosta muke stigao do prolaza protiv drugoligaša Niorta. Unai Emery izmiješao je sastav, ali kako je vrijeme odmicalo, a pogodaka nije bilo, u igru je ubacio Edinsona Cavanija i Javiera Pastorea i upravo njih dvojica u posljednjih 15 minuta donijeli su prolaz Parižanima i pobjedu 2:0.

Prvo je Pastore u 78. minuti nakon prekida poslao loptu iz blizine u mrežu za 1:0, a onda je Cavani u sudačkoj nadoknadi također iz peterca ugurao loptu u gol za konačnih 2:0.

Nakon katastrofalnog poraza od PSG-a u prvenstvu, Marseille je doživio novi udarac. Izgubio je na svom travnjaku u Kupu od Monaca u produžecima s 4:3.

Tri puta se domaćin vraćao iz zaostatka, ali četvrti put nije uspio. Monaco je u konačnici odnio pobjedu iako je nastupio bez Danijela Subašića koji odmara u Kupu.

Gosti su zasluženo slavili, a do vodstva su stigli prvi put zahvaljujući domaćem vrataru Yohannu Peleu od kojeg se lopta odbila u gol nakon što je prvo pogodila vratnicu. Novu prednost donosili su Mbappe, Mendy i Lemar čiji je gol bio i konačan. Payet i dvaput Cabella vraćali su Marseille u igru.