MAXtv Prva liga, 23. kolo, 03.03.2017, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1003
Suci: Ivan Vučković, Krunoslav Ambrinac, Dražen Mandir

Gusta magla sakrila nulu Istre i Slaven Belupa

Dario Dodić • petak, 03.03.2017.

Istra i Slaven Belupo otvorili su 23. kolo MAXtv Prve lige na stadionu Aldo Drosina u Puli. Po teškom terenu i gustoj magli susret je završio bez pobjednika, ali i bez pogodaka...

Nogometaši Slaven Belupa vjerojatno nisu očekivali kako će nakon tri proljetna kola MAXtv Prve lige bodovni konto povećati tek za jedan bod i da neće postići niti jedan pogodak. Nakon poraza od Splita i Dinama Slaven je u gostima kod Istre remizirao 0:0 i došao tek do prvog boda u 2017. godini.

Prilika nije nedostajalo na teškom travnjaku Alda Drosine, ali mreže se nisu tresle. U prvom poluvremenu, dok se još nad Pulu nije spustila gusta magla, momčadi su igrale dopadljiv nogomet. I Istra i Slaven Belupo imali su po dvije solidne prilike za vodstvo.

Istru je najbliže pogotku u prvom dijelu dvaput doveo kapetan Roce. U prvom je pokušaju s nekih 12 metara već prevario vratara Slavena Blaževića, ali je s crte očistio Katić. U 26. minuti iz slobodnog je udarca s 20 metara gađao gornje desne rašlje, ali Blažević odličnom paradom čuva mrežu netaknutom.

Ni Slaven Belupo nije bio bez šansi, Katićev pokušaj glavom obranio je Ivušić, Tadićev udarac iz voleja blokirao je Miloš, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Jedinu pravu prigodu za Istru u drugom dijelu prokockao je danas raspoloženi Solomon. Iz slobodnog je udarca s desne strane loptu u šesnaesterac Slavena ubacio Roce, Solomon glavom šalje loptu malo pokraj desne vratnice.

Imao je i Slaven još dvije solidne prilike, Burićev pokušaj koljenom s nekoliko metara brani Ivušić, najbolju priliku imao je Katić u 77. minuti, nakon odbijanca lopta mu dolazi pred noge na nekih pet metara, ali Katić puca pokraj gola.

I bod je dobar Istri nakon teškog poraza od Hajduka u prošlom kolu, ali brine izostanak realizacije, u posljednjih šest susreta sa Slaven Belupom Istra nije postigla niti jedan pogodak. Ni Slaven se ne nalazi u bajnoj situaciji, Željko Kopić, koji je jučer potpisao novi ugovor s klubom, morat će pronaći načina kako vratiti igrače u formu s kraja 2016. godine.