Dario Dodić • subota, 04.03.2017.

Dario Šarić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u dresu Philadelphia 76ersa, predvodio ih je do pobjede protiv New York Knicksa. Solidne role imali su i Mario Hezonja i Ivica Zubac, dok je Bojan Bogdanović protiv Raptorsa imao nešto slabiji dan. Cleveland Cavaliersi srušili su tricaški rekord NBA lige...

Philadelphia 76ersi prekinuli su niz od tri poraza svladavši New York Knickse na svom parketu sa 105:102. Ponovno je junak 76ersa bio Dario Šarić ubacivši čak 12 od svojeg 21 poena u posljednjoj četvrtini u kojoj su 76ersi prelomili rezultat u svoju korist. Prvo je asistirao Andersonu za vodstvo 103:102 24 sekunde prije kraja, a zatim je ubacio i dva slobodna bacanja za konačnih 105:102.

"Ponekad ljudi komentiraju kako nam nedostaju glavni igrači na parketu. Ne volim kad govore 'Nemate šanse bez tih igrača'. Zbog toga se trudim tjerati svoje suigrače da daju najbolje od sebe i danas se dogodilo upravo to", rekao je Šarić poslije susreta.

27 je minuta na parketu proveo Šarić i za to vrijeme upisao novi double-double učinak, 21 koš (6/10 za 1, 6/9 za 2, 1/5 za 3), deset skokova, četiri asistencije. Brojke bi bile još bolje da nije upao u probleme s osobnim pogreškama. Justin Anderson, koji je došao u zamjenu za Noela, odigrao je fenomenalnu obranu na Carmelu Anthonyju i u napadu izjednačio najbolji učinak karijere s 19 koševa.

Lance Thomas predvodio je Knickse s 21 poenom, koš manje upisao je Derrick Rose, dok se frustrirani Carmelo zaustavio na 18 ubačaja, kao i Kristaps Porzingis.

Toronto Raptorsi osvetili su se Washington Wizardsima za poraz otprije dva dana u kojem je posebno raspoložen kod Wizardsa bio Bojan Bogdanović s 27 poena. Sinoć su do gostujuće pobjede došli Raptorsi, slavili su 114:106 uz poprilično slabu partiju Bogdanovića.

DeMar DeRozan predvodio je Raptorse do važne pobjede, kojom su došli do 2-1 u međusobnom omjeru s Wizardsima. Ukoliko će biti izjednačeni u pobjedama na kraju regularnog dijela sezone, Raptorsi će biti više pozicionirani zbog boljeg međusobnog skora.

DeRozan je sjajnu večer okončao s 32 poena i 13 skokova. Sjajan doprinos s klupe imao je Norman Powell, izjednačivši najbolji učinak sezone s 21 košem.

John Wall predvodio je Wizardse s 30 poena, osam skokova i sedam asistencija, Bradley Beal zaustavio se na 27 koševa. Za razliku od prošlog susreta s Raptorsima ovog je puta klupa Washingtona posve podbacila, postigli su tek 14 koševa. Bojan Bogdanović na parketu je proveo 20 minuta i za to vrijeme upisao šest poena (4/4 za 1, 1/3 za 2, 0/2 za 3), skok i asistenciju.

Orlando Magic na svom je parketu sa 110:99 svladao Miami Heat, momčad koja je u posljednjih 20 utakmica upisala čak 17 pobjeda.

Sjajan je kod Magica bio Nikola Vučević s 25 koševa i devet skokova. Aaron Gordon dodao je 21 poen i deset skokova. 16 minuta na parketu dobio je i Mario Hezonja, odigrao je vrlo dobru utakmicu, bio je agresivan i vrlo korektan, uz par kikseva, u obrani, večer je završio s osam poena (4/4 za 1, 2/4 za 2, 0/2 za 3), tri skoka i asistencijom. Damjan Rudež nije ulazio u igru.

James Johnson bio je najbolji kod gostiju iz Miamija, započeo je susret s klupe i ubacio 19 poena. Hassan Whiteside dodao je 15 koševa i 18 skokova, isti broj poena dodao je i Goran Dragić.

Los Angeles Lakersi upisali su šesti uzastopni poraz. Na domaćem su parketu poraženi od Boston Celticsa 115:95. Sve je više-manje bilo riješeno u prvom poluvremenu koje su Celticsi dobili sa 70:45. Rezerve Lakersa vratile su se početkom posljednje dionice igre na -13, ali više od toga nisu uspjeli.

Priliku za mali odmor dobio je Isaiah Thomas, odigrao je 26 minuta i ubacio 18 poena. Al Horford dodao je 17 koševa, Jaylen Brown koš manje s klupe. Čitava prva petorka Celticsa bila je dvoznamenkasta.

Kod Lakersa valja istaknuti Jordana Clarksona s 20 koševa i D'Angela Russella, koji je večer završio sa 17 ubačaja. Solidnu je minutažu dobio Ivica Zubac i vrlo dobro je iskoristio. U 23 minute na parketu ubacio je osam poena (0/2 za 1, 4/8 za 2), uz skok, tri asistencije, dvije ukradene lopte i dvije blokade.

U fantastičnoj utakmici u Atlanti Cleveland Cavaliersi svladali su Hawkse sa 135:130 srušivši NBA rekord s najviše postignutih trica u utakmici regularne sezone. Čak 25 trica ubacili su Cavsi uz sjajan nastup Kyrieja Irvinga i LeBrona Jamesa.

Irving je susret završio s 43 poena i devet asistencija, LeBron je dodao 38 koševa (šest trica), 13 skokova i osam asistencija.

Najbolji kod Hawksa bio je Tim Hardaway Jr. s 36 poena s klupe, Paul Millsap večer je okončao s 27 ubačaja i devet skokova.

NBA, rezultati:
Philadelphia - New York 105:102
Washington - Toronto 106:114
Orlando - Miami 110:99
Atlanta - Cleveland 130:135
Milwaukee - L.A. Clippers 112:101 (Antetokounmpo 24 koša/Griffin 21 koš)
Dallas - Memphis 104:100 (Noel 15 koševa, 17 skokova/Randolph 24 koša, 10 skokova)
Utah - Brooklyn 112:97 (Hill 34 koša/Lopez 17 koševa)
Phoenix - Oklahoma City 118:111 (Bledsoe 18 koševa/Westbrook 48 koševa, 17 skokova, 9 asistencija)
New Orleans - San Antonio 98:101 (Davis 29 koševa/Leonard 31 koš)
L.A. Lakers - Boston 95:115

• vjesu04.03.2017. u 10:01
    ZuPac ima jako lijepe pokrete u napadu. Podsjeca me na mladog Pau Gasola. Ako bude u pola tako dobar mozemo biti zadovoljni, iako mislim da ima potencijal biti medu najboljim centrima lige. Bravo Ivica!