MAXtv Prva liga, 23. kolo, 04.03.2017, 17:00 h, Rujevica, gledatelja: 5076
Suci: Goran Gabrilo, Mario Pepur, Hrvoje Radić
2:1 Lokomotiva
Josip Ćorić 36'
Lokomotiva

Mihaela Bradovski • subota, 04.03.2017.

Dinamo i Rijeka nastavljaju u istom ritmu, pobjede bilježe i jedni i drugi pa je tako nakon pobjede Dinama protiv Intera, Rijeka bila uspješnija od Lokomotive i to s 2:1...

Iako je Lokomotiva stigla do vodstva i imala prednost, nije izdržala i upisala je novi poraz u dvobojima s Riječanima. Domaćin je očekivano slavio, no ne tako lako i morao se vraćati iz rezultatskog zaostatka.

Kekova momčad od početka je zagospodarila terenom i imala inicijativu, ali teško je stvarala prave prilike. Lokomotiva je dobro stajala u obrani te nije ostavljala previše prostora domaćinu.

Ipak u 24. minuti otvorila se prilika za Marija Gavranovića koji je došao pred Šempera, probao ga prebaciti, ali vratar koji je u dresu Dinama na ovom stadionu primio pet pogodaka, pročitao je njegovu namjeru i spriječio pogodak.

Prva prava prilika za goste došla je u 35. minuti kada Capan ubacuje s desne strane, Josip Ćorić odlično se ubacio ispred čuvara i lijepo skrenuo loptu u domaću mrežu.

Samo šest minuta bili su Lokosi u vodstvu, Rijeka je poravnala nakon dugačkog ubačaja Ristovskog, loptu je čekao i dočekao Bradarić koji je lijepo glavom prebacuje u mrežu.

U drugom dijelu prvi su prijetili Mišić i Gorgon, ali lopta nije završila u mreži, no zato je u 57. minuti stigao preokret. Odlična dugačka lopta za Ristovskog koji ulazi u 16 metara, vraća povratnu na Gorgona, a ovaj rutinski zabija.

Do kraja susreta Riječani su uspješno održavali vodstvo, nisu dopustili Lokomotivi povratak u susret i mirno su priveli dvoboj kraju za ostanak na vrhu sa šest bodova prednosti nad Dinamom.