Zimski sportovi

Norvežanke uzele sve, Bjoergen odnijela zlato i na 30 kilometara

Branimir Korać • subota, 04.03.2017.

Jedna od onih najzanimljivijih utrka u skijaškom trčanju svakako je masovni start, a u njemu na dionici od 30 kilometara pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Lahtiju odnijela je legendarna Norvežanka Marit Bjoergen...

Marit Bjoergen stigla je do svog 18. zlatnog odličja na svjetskim prvenstvima slavljem u masovnom startu na 30 kilometara.

Bila je to fantastična utrka Norvežanki koje su na kraju zauzele prva četiri mjesta, a u dramatičnoj završnici Bjoergen je imala najviše snage i odnijela je pobjedu.

Norveška dominira u Lahtiju, ovo je prvi put nakon 1997. godine da je jedna reprezentacija osvojila sva zlata kod trkačica, posljednja je to uspjela Rusija.

Ovdje je Bjoergen slavila s malom prednosti od 1.9 sekundi ispred Heidi Weng i Astrid Jacobsen koje su o srebru odlučivale u foto finišu.

Četvrta Norvežanka bila je Ragnhild Haga koja u završnici nije izdržala taj ritam i završila je sa 7.4 sekunde zaostatka.