Zimski sportovi

Leona Popović 25. u utrci superveleslaloma na SP-u za juniore

HINA • četvrtak, 09.03.2017.

Leona Popović u svom je prvom nastupu na ovogodišnjem Svjetskom juniorskom prvenstvu u alpskom skijanju u Aareu zauzela 25. mjesto u superveleslalomu zaostavši 3.75 sekundi za pobjednicom, Austrijankom Nadine Fest.

Utrka superveleslalomašica u Aareu protekla je u dominaciji Austrijanki koje su osvojile sve tri medalje, srebro je sa 1.19 sekundi zaostatka osvojila Franziska Gritsch, a broncu sa 1.30 sekundi slabijim vremenom Dajana Dengscherz. I četvrto mjesto pripalo je austrijskoj skijašici Nini Ortlieb (+1.41).

Popović će drugi nastup u Aareu imati već u petak kada se vozi kombinacija, a do kraja SP-a će nastupiti još u veleslalomu u nedjelju i slalomu u ponedjeljak.

NA SP sudjeluju i dvojica hrvatskih skijaša, Istok Rodeš, koji će nastupiti u kombinaciji u subotu i slalomu u utorak, te Elias Kolega u veleslalomu u ponedjeljak i slalomu u utorak.

Na prošlogodišnjem SP u Sočiju Rodeš je osvojio zlato u slalomu i broncu u kombinaciji, dok je Kolega bio brončani u slalomu.