MAXtv Prva liga, 24. kolo, 11.03.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 15462

Petar Jenjić • subota, 11.03.2017.

Odigran je još jedan Jadranski derbi nakon u kojem nije bilo pobjednika. Hajduk i Rijeka su odigrali 1:1, u susretu nakon kojeg najzadovoljniji može biti Dinamo jer je smanjio zaostatak za vodećim na četiri boda...

Unatoč problemima s ozljedama obje su momčadi s puno optimizma ušle u današnju utakmicu, Rijeka da nastavi niz pobjeda i pohod na naslov prvaka i Hajduk da prekine niz od 17. utakmica bez pobjede protiv Kekove momčadi. U vrlo zanimljivom susretu momčadi su remizirale 1:1 nakon čega najzadovoljniji može biti Dinamo koji je sada smanjio zaostatak za prvim na četiri boda. S druge strane Hajduk je na trećem mjestu s 42 boda.

Hajduk je čvršće ušao u utakmicu, visoko pritisnuo svoje protivnike i lakše dolazio do Rijekinog kaznenog prostora. Međutim, u prvih desetak minuta ozbiljnije prijetnje nije bilo, tek je Ante Erceg s desetak metara vrlo slabo pucao ravno u Andreja Prskala. Momčadi su nametnule visok ritam, s puno trke i agresivnosti i izmjenjivale se u napadima.

Najbolju priliku je u 22. minuti imao Marko Futacs koji je utrčao u kazneni prostor i sjajno opalio, ali je vratar Rijeke još bolje obranio i izbacio u korner. Hajduk je svoju dominaciju ubrzo okrunio, Hamza Barry je iskoristio vrlo neugodan sudar Prskala i Ivana Martića i pospremio loptu u praznu mrežu. Martić je nakon ovog morao napustiti igru, dok je s vratarom Rijeke bilo sve u redu.

Rijeka nije naročito impresionirala igrom u prvom poluvremenu. Najbolju su šansu imali preko Franka Andrijaševića u 42. minuti, ali je njegov udarac iskosa obranio Dante Stipica.

Domaćin je dobru igru prenio i u nastavak susreta, ali su dva puta ozbiljno zaprijetili gosti. Prvo je udarac Andrijaševića otišao pored gola, zatim je Gavranović sjajno pucao, ali je Stipica još bolje obranio i izbacio u korner.

Utakmica se nakon bakljade malo primirila, sve do 63. minute. Sam si je priliku iskreirao Futacs, pretrčao cijelu gostujuću obranu, ali je njegov pokušaj obranio Prskalo. Rijeka nikako nije željela ispustiti vrijedne bodove na Poljudu i počela je više pritiskati. U 80. minuti gosti su dobili priliku iz penala nakon što je Zoran Nižić visoko podignuo nogu prema Andrijaševiću koji je pao u kaznenom prostoru. Siguran je izvođač bio Roman Bezjak.

Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio, unatoč prilikama i s jedne i s druge strane.

• Obrisan korisnik12.03.2017. u 01:40
    Šta bi bilo da ovo dosudi Dinamu u Splitu?Odmah bi smijenili i HNS i vladu!Smiješno kao i šta sada svi šute!
  • Obrisan korisnik11.03.2017. u 23:43
    Ako je na to mislio "tvorac" ovog teksta onda OK...mea culpa
  • Dario_SNet11.03.2017. u 23:34
    Između Rijeke, Hajduka i Dinama najzadovoljniji rezultatom 1:1 je Dinamo
    Dario_SNet
  • Obrisan korisnik11.03.2017. u 22:50
    s 1:1 najzadovoljniji - Dinamo? Pa valjda bi Dinamo bio zadovoljniji da Rijeka nije uzela ni taj jedan bod...
  • Tko Gdje11.03.2017. u 22:26
    Ne znam gdje je sudac vidio penal? Ipak za moje 52 dvije godine prvi put sam se nadao da Rijeka dobije samo da ne dobiju onaj lopina Mamić i njegov HDZ.