Vrlo dobar Marko Popović u porazu Fuenlabrade, glatka pobjeda Zaragoze

Petar Jenjić • subota, 11.03.2017.

Odigrane su prve dvije utakmice 24. kola španjolske ACB lige iz kojih vrijedi izdvojiti pobjedu Valencije protiv Fuenlabrade 101:86 unatoč vrlo dobrom nastupu Marka Popovića i slavlje Zaragoze protiv Obradoira rezultatom 85:59...

Do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica došli su košarkaši Valencije koji nisu imali problema protiv Fuenlabrade. Slavili su rezultatom 101:86 i privremeno skočili na drugo mjesto s omjerom 16-6. S druge strane, treći je ovo poraz u posljednje četiri utakmice za Fuenlabradu koja je trenutno na desetom mjestu.

Susret je jako dobro otvorio Dubljević, ubacio devet poena u pet minuta i donio svojoj momčadi sedam poena prednosti (16:9). Iako su bili u igri još neko vrijeme, veća je kvaliteta domaćina presudila. Na poluvrijeme su odnijeli 13 poena prednosti (48:35), dok se u nastavku ništa nije promijenilo. U 25. su minuti došli i do 20 poena viška i prednost zadržali do kraja utakmice.

Do pobjede ih je predvodio Romain Sato s 20 poena (6/9 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 6/7), dok su po 17 koševa dodali Bojan Dubljević (sedam skokova) i Sam Van Rossom (pet asistencija).

Gostima nije pomogao niti Marko Popović koji je susret zaključio s 18 poena (1/2 za dva, 5/8 za tricu, slobodna bacanja 1/1), jedan skok i jednu asistenciju za 23 i pol minute provedene na parketu.

Prevelikih problema nije imala niti Zaragoza koja je kod kuće bila bolja od Obradoira 85:59, upisala osmu pobjedu ove sezone i prvu nakon tri uzastopna poraza. Obradoiro ovim porazom i dalje čvrsto drži pretposljednju poziciju s omjerom 6-17.

Domaćin je igrao bolje od samog početka utakmice i već je na kraju prve dionice imao deset poena prednosti (26:16). Susret je potpuno prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 27:12, u posljednjih deset minuta ušao s 23 koša (68:45) viška i mirno priveo utakmicu prema kraju.

Zaragozu je do pobjede predvodio Robin Benzing s 22 poena (0/2 za dva, 5/10 za tricu, slobodna bacanja 7/9) i pet skokova, dok je Stevan Jelovac dodao 16 koševa (2/4 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i sedam skokova. Filip Kraljević nije ulazio u igru.

Najbolji je kod gostiju bio Artem Pustovji sa 17 koševa (8/10 za dva, slobodna bacanja 1/4).