Cedeviti pobjeda protiv FMP-a i drugo mjesto uoči doigravanja

Petar Jenjić • subota, 11.03.2017.

U posljednjem 26. kolu regionalne ABA lige košarkaši Cedevite bili su bolji od FMP-a rezultatom 104:92 i na taj su način ostali na drugom mjestu i osigurali prednost domaćeg terena u doigravanju...

Cedevita je uspješno zaključila regularni dio ABA lige, pobjedom u posljednjem kolu na domaćem terenu protiv FMP-a rezultatom 104:92 kojom su osigurali drugo mjesto i prednost domaćeg terena u doigravanju. Susret su odlučili početkom posljednje četvrtine kada su prvi puta otišli na dvoznamenkastu prednost.

Kao što je to vrlo često u dosadašnjem dijelu sezone bio slučaj, Cedevita je slabo otvorila utakmicu, gosti su igrali bolje i kontrolirali rezultat. Tijekom prvih deset minuta su imali i osam poena prednosti (20:12), ali u redovima zagrebačke momčadi je odlično igrao Miro Bilan, ubacivši polovicu poena Vitamina koji su nakon prve četvrtine zaostajali četiri razlike (24:20).

Tricom Krušlina u 12. minuti Cedevita je došla do prvog vodstva na utakmici (27:26). Iako su se momčadi izmjenjivale u vodstvu i domaćin nije vodio s više od šest razlike, na poluvremenu su ipak mogli biti zadovoljni jer su držali rezultatsku prednost (49:45).

U vrlo efikasnoj trećoj četvrtini gdje obrane nisu bile na najvišoj mogućnoj razini, Cedevita je bila bolja s 31:29. Do prve je dvoznamenkaste prednosti domaćin došao u 31. minuti nakon nove trice Filipa Krušlina (85:74). Srpska je momčad još u jednom trenutku uspjela doći na šest poena zaostatka (88:82), ali Cedevita uzvraća serijom 11:0 i rješava pitanje pobjednika.

Do pobjede ih je predvodio Miro Bilan s 23 poena (8/11 za dva, slobodna bacanja 7/9) i sedam skokova, dok je Ryan Boatright dodao 20 koševa (4/7 za dva, 4/7 za tricu).

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Jonah Bolden s 23 koša (1/3 za dva, 7/7 za tricu), dok je Marko Ljubičić dodao 21 poen (7/11 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i sedam asistencija.