Petar Jenjić • petak, 10.03.2017.

U prvom susretu posljednjeg 26. kola regionalne ABA lige Mega Leks je slavio kod kuće protiv makedonskog Karpoša 82:69 i zaključio sezonu ovog natjecanja na pravi način...

Već se jako dugo moglo znati kako Mega Leks neće moći ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada je igrala finale protiv Crvene zvezde. Unatoč tome, momčad iz Sremske Mitrovice zaključila je sezonu na pravi način, pobjedom pred domaćim navijačima protiv Karpoša rezultatom 82:69.

Upisali su svoju petu pobjedu u posljednjih šest utakmica, ukupno 11. ove sezone, dok će Karpoš svoju prvu sezonu u ovom natjecanju moći opisati sasvim zadovoljavajućom što je svojim igračima rekao i trener Dragan Nikolić tijekom jedne minute odmora.

Bilo je puno uspona i padova s obje strane terena, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve do završnice treće četvrtine. Gosti su imali sedam poena prednosti (60:53) u 27. minuti, ali su u narednih sedam ostali bez poena. Mega je napravila seriju 16:0 i do kraja utakmice uspjela zadržati stečenu prednost.

Do pobjede ih je predvodio Radosav Spasojević s 20 poena (5/7 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i osam skokova, dok je Rade Zagorac dodao 19 koševa (5/8 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 0/2) i devet skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Bojan Trajkovski sa 17 koševa (4/6 za dva, 3/12 za tricu, slobodna bacanja 0/2), dok je Dragan Labović ubacio 14 koševa (2/5 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 4/4).