Ana Konjuh upisala uvjerljiv poraz protiv Kineskinje Peng

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.03.2017.

Nastavljaju se porazi hrvatskih predstavnika u Indian Wellsu. Nakon što su Ćorić i Karlović ispali iz turnira tenisača, Lučić-Baroni kod tenisačica, pridružila im se i Ana Konjuh...

Zasad samo jedna pobjeda za hrvatski tenis u pojedinačnom dijelu Indian Wellsa i to ona Donne Vekić u prvom kolu tenisačica. Ana Konjuh tamo je bila slobodna i krenula je od drugog kola gdje je poražena od Shuai Peng sa 6:4, 6:2.

Peng je za ulazak u glavni ždrijeb morala proći kroz kvalifikacije i, zanimljivo, svi hrvatski predstavnici ispali su od kvalifikanata što zvuči prilično ružno.

Kineskinja je protiv Konjuh bila dominantna, a meč je okrenula na svoju stranu sredinom prvog seta. Dogodilo se to nakon što je izgubila servis i Konjuh se odvojila na 4:2 da bi nakon toga Peng uzela naredna četiri gema i prvi set sa 6:4.

U drugom setu igračice su odmah na startu razmijenile breakove, a nakon 2:2 Peng ponovno ulazi u seriju, osvaja naredna četiri gema i sa 6:4, 6:2 odlazi do trećeg kola.

Tamo će igrati protiv Agnieszke Radwanske koja je u dva seta bila bolja od Sare Sorribes Tormo.