Dario Dodić • nedjelja, 12.03.2017.

Golom u posljednjim sekundama Nikola Kalinić donio je tri boda Fiorentini u dvoboju 28. kola Serie A protiv Cagliarija. Inter se u derbiju dana koji to nije bio poigrao s Atalantom uz hat-trick Icardija i Banege...

Dvoboj Intera i Atalante na San Siru trebao je biti derbi dana, utakmica dvaju odličnih momčadi koje u posljednje vrijeme igraju u sjajnoj formi, no umjesto toga svjedočili smo iznimno jednostranoj utakmici u kojoj je Inter sa 7:1 demolirao Atalantu.

Nakon pola sata igre sve je bilo riješeno, Inter je hat-trickom kapetana Icardija i dvama pogocima Banege u 34. minuti imao nevjerojatnih 5:0. Pet golova iz isto toliko udaraca u okvir Atalantinog gola.

Nikada u povijesti kluba Atalanta nije primila pet golova u prvom poluvremenu prvenstvene utakmice. Icardi je postigao najbrži hat-trick jednog Interovog igrača u utakmici nakon daleke 1947. godine kada je Lorenzi do hat-tricka došao već u 18. minuti, Icardi je svoj dohvatio u 26, golove je postigao u manje od deset minuta, od 17. do 26. minute.

Atalanta je tek malo smanjila sramotu u 42. minuti kada je Freuler zabio za 5:1.

U drugom je dijelu Inter još dvaput tresao mrežu Atalante, u 52. se u listu strijelaca upisao Gagliardini, konačnih 7:1, zaključivši svoj hat-trick, postavio je Banega u 68. minuti. Zanimljivo je napomenuti kako je Inter uputio ukupno osam udaraca u okvir Atalantinog gola.

Ivan Perišić igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Eder, Marcelo Brozović bio je na klupi za pričuve, ali s obzirom da je donedavno bio ozlijeđen trener Pioli nije ga htio riskirati s obzirom da nije bilo potrebe za njegovim ulaskom.

Fiorentina se pošteno namučila na svom stadionu Artemio Franchi protiv Cagliarija, ali je zahvaljujući pogotku Nikole Kalinića u 92. minuti uspjela doći do sva tri boda. Kalinić je do 79. minute bio jedini Hrvat na travnjaku, kada je ušao Milan Badelj umjesto Bernardeschija, Hrvoje Milić pobjedu je Viola odgledao s klupe.

Iako su domaći nogometaši dominirali nisu se posebno iskazali u kreaciji dobrih prilika. Nekoliko je puta pokušao Kalinić, udarac je oprobao i Saponara, ali Rafael se nije dao prevariti.

Nije ni Cagliari bio bez prilika, a najbliže su pogotku došli u 81. minuti kada je Sau na desnoj vratnici dobio visoku loptu, dobro je pucao glavom, ali njegov pokušaj zaustavlja vratnica. Činilo se kako će susret završiti bez pogodaka i bez pobjednika kada se Tello na lijevoj strani dvostrukim biciklom izborio za poziciju, ubacio na drugu vratnicu gdje pronalazi Kalinića, hrvatski napadač visoko je skočio i opalio glavom, Rafael je tek uspio dotaknuti loptu, ali je nije uspio zadržati da ne uđe u mrežu, Kalinić još jednom spašava Viole.

Nikola Kalinic Incredible Goal HD - Fiorentina... by gentsogojeva

Napoli se na San Paolu poigrao s Crotoneom, u izrazito jednostranom susretu Napoli je slavio s laganih 3:0, susret su završili s čak 82 posto posjeda lopte i tri boda na kontu.

Dva od tri pogotka domaći su postigli iz jedanaesteraca, u 32. je penal u vodstvo pretvorio Insigne, u 66. minuti na 2:0 podiže Mertens, također iz najstrože kazne. Konačnih 3:0 postavio je Insigne svojim drugim pogotkom u 70. minuti.

Ivan Strinić i Marko Rog od prve su minute bili na travnjaku za Napoli, Strinić je odigrao svih 90 minuta, dok je Rog igru napustio u 55. minuti.