MAXtv Prva liga, 24. kolo, 12.03.2017, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 733

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2017.

Cibalia je nastavila sa skromnim nastupima i još jednom je ostala bez bodova. Na svom stadionu ugostila je Istru 1961 i upisala poraz 2:0...

Matija Mišić
31'
6
Josip Tomašević
46'
15
Mate Crnčević
61'
Peter Pacult
77
(do 76')
92
(do 74')
Marijo Tot

I dok Puljani nastavljaju s dobrim nastupima u nastavku sezone, Cibalia i dalje niže loše rezultate. Novi poraz upisan je u Vinkovcima protiv Istre 1961 koja je slavila s 2:0, a posao joj je bio olakšan jer je sat vremena igrala s igračem više.

Od rane faze susreta sve je krenulo krivim smjerom za domaćina i bilo je vrlo teško vratiti se s rezultatskim zaostatkom i igračem manje. Kako su gosti već do odlaska na odmor bili u vodstvu 2:0 i s čovjekom više na travnjaku, praktički već tada sve je riješeno.

Već u šestoj minuti gosti su stigli do vodstva, a strijelac je bio Theophilus Solomon. Opasni Nigerijac nakon što ga je uposlio Roce lako se oslobodio čuvara i zatim bez većih problema svladao Matkovića.

Nakon pola sata igre novi problemi za domaćina. Na sredini terena u borbi za loptu Glavica je bio prežestok, neoprezno je visoko podignutom nogom startao na protivnika i Mlakar ga je zasluženo isključio.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak gostiju, dobri Solomon ovaj put bio je u ulozi asistenta, proigrao je Antonija Pavića koji s lijeve strane pogađa za 2:0.

U drugom dijelu slična slika, samo s razlikom što nije bilo pogodaka. Vinkovčani su bezuspješno pokušavali nešto napraviti, gosti su izgledali konkretnije, ali ostalo je tih 2:0.

Cibalia je s gubitkom još tri boda ostala u vrlo teškoj poziciji i napravila je još jedan korak prema ispadanju iz MAXtv Prve lige.