Nacional golom u posljednjoj minuti do trofeja pobjednika Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2017.

Nacional je u Makarskoj stigao do trofeja pobjednika Kupa finalnom pobjedom protiv Split Tommyja 5:4. Teško su Zagrepčani došli do pobjede, a osigurali su je tek u posljednjoj minuti uz dva pogotka...

Puno uzbuđenja i drame u finalu Kupa Hrvatske u futsalu, na završnom turniru u Makarskoj očekivano su do borbe za trofej došli Nacional i Split Tommy, a Zagrepčani su ipak potvrdili status favorita pobjedom 5:4.

Splićani mogu biti zadovoljni pruženim otporom, odigrali su odličnu utakmicu, ali pali su u završnici i u posljednjoj minuti primili ključni pogodak.

Dodatni hendikep predstavljala im je i ozljeda Jakova Grcića koji je u prvom dijelu napustio igru, no i bez njega stavili su favorizirani Nacional na muke.

Split je četiri puta vodio, posebno se istaknuo sjajni Koturović, no slovenski reprezentativac Kristjan Čujec u posljednjoj minuti donio je Nacionalu prvo vodstvo na susretu i ujedno pobjedu.

Splićani su imali prednost na poluvremenu zahvaljujući golovima Grcića i Koturovića dok je jedini pogodak za Nacional postigao Jelovčić.

U drugom dijelu Zagrepčani su poravnali nakon pet minuta igre preko Rajčevića da bi Koturović još jednom vratio prednost na stranu Splita.

Kratko je trajalo slavlje Splićana, dvije minute kasnije Jelovčić poravnava na 3:3, ali Jesus šest minuta prije kraja zabija za četvrto vodstvo Splita. Još jednom su Zagrepčani brzo uzvratili, Rajčević je ponovno svladao Jukića, ovaj put nakon akumuliranog prekršaja i u zadnjih pet minuta ušlo se s 4:4.

Tamo je Nacional pritisnuo, nanizao nekoliko prilika, ali sve do posljednje minute nije stigao do pogotka. Kada se činilo da će susret u 40 minuta završiti neodlučeno, Čujec se sjajno oslobodio čuvara i zakucao loptu u mrežu za pobjedu Nacionala.

Nacional je tako izvukao pobjedu teže od očekivanja i nastavio put prema željenom cilju, a to je osvajanje dvostruke krune.