Dario Dodić • utorak, 14.03.2017.

Lijepa priča njemačkog trećeligaša Sportfreunde Lottea završila je u četvrtfinalu njemačkog Kupa, izbacila ih je Borussia Dortmund s 3:0, ali su pokazali zube moćnom Bundesligašu...

Iako konačan rezultat od 3:0 daje naslutiti jednostranu utakmicu, nogometaši Sportfreunde Lottea pošteno su namučili Borussiju Dortmund u četvrtfinalu DFB Pokala. Nakon što su iz natjecanja izbacili Werder, Bayer Leverkusen i 1860 München nogometaši njemačkog trećeligaša od natjecanja su se oprostili protiv momčadi iz Dortmunda.

Otegotna okolnost za Lotte ležala je u činjenici da Borussiju nisu mogli ugostiti na svom travnjaku. Nakon što je utakmica, prvotno planirana za 28. veljače, odgođena zbog snijega i uništenog travnjaka, današnji se dvoboj odigrao 12 kilometara dalje, u Osnabrücku, na stadionu VFL Osnabrücka.

I u obližnjem Osnabrücku Lotte je bio neugodan "domaćin", već su u prvoj minuti stvorili gužvu pred Bürkijem, ali bez konkretnog udarca. Udarac nije izostao u 11. minuti kada Wendel izbjegava zaleđe i izlazi sam pred Borussijinog vratara, ali Bürki odlično brani.

Uzvratio je gost s nekoliko dalekometnih pokušaja, ali ništa nije išlo u okvir Fernandezova gola, na odmor se otišlo s 0:0.

Bolje je drugi dio otvorila Borussija, već u 49. minuti Kagawin pokušaj brani Fernandez. Osam minuta kasnije ni Fernandez nije mogao ništa, Dembele krade loptu na svojoj polovici, vuče kontru sve do šesnaesterca Lottea, zatim sjajno proigrava Pulišića, koji kroz noge Fernandezu zabija za vodstvo Borussije.

U 66. minuti već je 2:0 za goste. Još su jednom dugo pleli mrežu oko Fernandezovog gola igrači Borussije, u konačnici Guerreiro glavom spušta loptu za Schürrlea, koji iz voleja podiže na 2:0. Potvrda prolaska, ako je nedoumica uopće i bilo, stiže u 83. minuti, strijelac je iz slobodnog udarca s 26 metara bio Schmelzer. Zanimljivo je da je ovo bio prvi pogodak Schmelzera u službenoj utakmici nakon rujna 2013. godine, a i tada je zabio iz slobodnjaka.

S 3:0 Borussia Dortmund prolazi u svoje četvrto uzastopno polufinale Kupa, gdje ih čeka branitelj naslova, Bayern München.