PSG i Nantes drže korak, Montpellier na krilima Gerarda do visoke pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 17.03.2017.

18. kolo francuskog prvenstva nije donijelo veća iznenađenja. Momčadi iz gornjeg dijela poretka upisale su pobjede, a najuvjerljiviji bio je Montpellier...

Iako je mladi Julien Meyer branio sjajno i skupio čak 21 obranu, Obrvanov Chambery nije uspio u gostima iznenaditi PSG. Lider francuskog prvenstva slavio je s 31:25 u susretu koji je imao pod apsolutnom kontrolom. Serija domaćina od čak 9:0 za bijeg na 13:2 bila je ključna i gosti nisu imali nikakvu šansu za povratak.

Domaćina su predvodili Uwe Gensheimer s deset golova i Mikkel Hansen s pet dok je jedini pokušaj Luke Stepančića bio netočan. Kod gostiju Fahrudin Melić zabio je svom bivšem klubu šest golova, Edin Bašić dodao je pet, a Damir Bičanić jedan uz četiri promašaja.

Nantes drži korak s Parižanima, a u ovom kolu slavio je u gostima kod Cessona 33:27. Bilo je teže nego što to rezultat pokazuje, domaćin je imao odličan ulazak u utakmicu, vodio je s pet golova prednosti, a tek u zadnjih desetak minuta pao je i nije više mogao držati korak s Nantesom.

Po pet golova kod pobjednika postigli su Dominik Klein i Nicolas Tournat, Jerko Matulić dodao je dva, a Arnaud Siffert skupio je 15 obrana. Kod domaćina Jeremy Suty postigao je osam golova, a Gier Gudmundsson pet.

Saran je u padu forme, upisao je treći uzastopni poraz i to vrlo uvjerljivo na svom parketu protiv Montpelliera. Gosti su pregazili domaćina s 37:20, a posebno uvjerljivi bili su u drugom poluvremenu koje su dobili s čak 19:6.

Tomi Vozab nije bio raspoložen, ostao je bez pogotka uz pet netočnih šuteva. Jean-Jacques Acquevillo sa šest pogodaka bio je najefikasniji kod domaćina. Na drugoj strani briljantan u drugom dijelu bio je Vincent Gerard koji je imao čak 14 obrana iz 20 pokušaja domaćina. Po šest pogodaka postigli su Diego Simonet i Jure Dolenec dok je Valentin Porte dodao pet pogodaka.

St. Raphael bio je bolji od Toulousea s 31:25. Od sredine prvog dijela sve je bilo u znaku domaćina koji je stvorio razliku i nije dopustio gostima da mu opasnije zaprijete. Više od približavanja na minus dva Fenix nije mogao napraviti.

Daniel Sarmiento sa šest golova predvodio je St. Raphael, Alexander Lyngaard dodao je pet pogodaka, a Slaviša Đukanović 16 obrana. Na drugoj strani Ferran Sole zabio je osam golova, a Fredric Pettersson sedam.

Najneizvjesnije bilo je u dvoboju između Dunkerquea i Nimesa koji je završen 23:23. Manje od 15 minuta prije kraja Dunkerque je vodio s četiri gola razlike, no gosti su se vratili i u posljednjoj minuti golom Quentina Dupuya izborili su remi.

Šest golova kod pobjednika postigao je Kornel Nagy, a William Annotel skupio je 12 obrana. Na drugoj strani po četiri gola postigli su Julien Rebichon, Dupuy i Olivier Marroux.

Selestat je bio nadomak osvajanja tek drugog ovosezonskog boda. Na svom parketu tek u samoj završnici upisao je poraz od Ivryja 25:24. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Benjamin Bataille koji je gostima donio pobjedu devet sekundi prije kraja.

Bataille je s pet golova bio prvi strijelac gostiju, a kod Selestata osam pogodaka postigao je Kosta Savić.

Remijem je završio dvoboj između Creteila i Aixa i to rezultatom 27:27. Aixa je propustio veliku priliku, desetak minuta prije kraja imao je ugodnu prednost 26:21, no nije ju zadržao.

Mate Šunjić kod domaćina skupio je šest obrana, a po sedam golova postigli su Hugo Descat i Victor Alonso. Kod Aixa Matthieu Ong postigao je sedam golova, a Juan Andreu pet.