MAXtv Prva liga, 25. kolo, 17.03.2017, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1269
Suci: Ante Vučemilović-Š., Dalibor Conjar, Goran Pataki

Branimir Korać • petak, 17.03.2017.

U prvom susretu 25. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva i Hajduk odigrali su bez pogodaka. Lokosi su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više nakon isključenja Marka Futacsa, ali nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć iako su imali prilika za pogotke...

Lokomotiva i Hajduk nisu odigrali utakmicu za pamćenje, susret je završen bez pogodaka, a bliža pobjedi bila je Lokomotiva. 45 minuta imala je igrača više, dva puta pogađala je okvir gola, a Stipica je jednom fantastičnom reakcijom spasio svoja vrata.

Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije od prvog u kojem je bilo relativno malo prilika na obje strane. Lokosi su imali nešto više loptu u svojim nogama dok je Hajduk pokušavao brzom tranzicijom doći do prilika.

Tek jedna opasnija prijetnja u tom razdoblju i to ona Ante Ercega nakon 15 minuta igre kada ga je pronašao Barry, ali nije uspio pogoditi mrežu.

Odmah na startu drugog poluvremena Hajduk ostaje s igračem manje na travnjaku. Futacs je neoprezno startao, a kako je imao već žuti karton, pokazan mu je i drugi i njegova momčad ostala je brojčano hendikepirana.

Ostavilo je to Lokosima više prostora, domaćin se još više ohrabrio i počeo sve opasnije prijetiti.

U 53. minuti Ivanušec je zatresao gredu nakon odbijene lopte i ostalo je 0:0.

20 minuta prije kraja još jednom trese se okvir Hajdukovog gola, ovaj put pucao je Eros Grezda, a isti igrač bio je blizu pogotka i u zadnjih deset minuta. Dobro je pucao, Ćosić je skrenuo loptu koja je dobila visok luk, ali Stipica sjajnom reakcijom spašava svoja vrata.

U završnici susreta gosti su zaprijetili preko Savvasa, ali njegov pokušaj nije bio precizan.

Hajduk tako može biti zadovoljniji s obzirom na brojčani hendikep, ali nije uspio u naumu i ostaje iza Osijeka na četvrtom mjestu.