Branimir Korać • petak, 17.03.2017.

U susretu 26. kola poljskog prvenstva susrele su se dvije Wisle, a uspješnija je bila ona iz Krakowa. Na svom stadionu slavila je protiv gostiju iz Plocka s 3:2...

Bio je to važan dvoboj za obje momčadi u borbi za ulazak u play off. Domaćin iz Krakowa pobjedom 3:2 i s nova tri boda napravio je veliki korak prema plasmanu u gornji dom dok gosti ostaju na granici.

Moglo je biti i drugačije, gosti su do same završnice susreta vodili s 2:1, ali nisu izdržali i primili su dva pogotka u zadnjih deset minuta.

Petar Brlek doveo je domaćina u vodstvo nakon kontranapada u 24. minuti, ali Sergej Krivec i Mateusz Piatkowski napravili su preokret.

Domaćin se nije predao i prvo je lijepim golom Semira Štilića poravnao na 2:2, a onda je Jakub Bartosz postavio konačnih 3:2.

U odličnoj utakmici Brlek je odradio svih 90 minuta dok su Matija Špičić na jednoj te Tomislav Božić na drugoj strani ostali na klupi.