North Carolina glatko do drugog kola, prva pobjeda za USC od 2009. godine

Petar Jenjić • subota, 18.03.2017.

Odigrano je novih osam utakmica prvog kola završnog NCAA turnira iz kojih vrijedi izdvojiti očekivanu pobjedu North Caroline protiv Texas Southerna 103:64, dok je Southern California slavila protiv SMU-a s minimalnih 66:65 zahvaljujući trici Elijaha Stewarta...

Košarkaši Michigana gotovo su prokockali pobjedu u posljednjoj minuti protiv Oklahoma Statea, ali su uspjeli upisati minimalnu pobjedu 92:91. Još su 23 sekunde prije kraja imali sedam poena prednosti (88:81), Oklahoma preko Jeffreyja Carrolla i Davona Dillarda smanjuje na samo dva koša minusa (88:86) 11 sekundi prije kraja. Ipak, pobjedu su uspjeli zadržati ubačajima s linije slobodnih bacanja, a poraz Oklahome samo je ublažio Jawun Evans.

Do pobjede ih je predvodio odlični Derrick Walton s 26 poena (1/4 za dva, 6/9 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i 11 skokova, dok je D.J. White dodao 19 koševa (6/12 iz igre, slobodna bacanja 6/6).

Oklahoma State je predvodio Jawun Evans s 23 koša (9/23 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i 12 skokova.

Baylor se bez većih problema obračunao s New Mexico Stateom i prošao u sljedeću fazu natjecanja. Slavili su rezultatom 91:73, prije svega zahvaljujući odlično odigranom drugom poluvremenu koje su dobili s okruglih 20 razlike, ubacivši pritom 53 poena.

Predvodio ih je Al Freeman s 21 poenom (3/7 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i pet skokova, dok je Terry Maston dodao 19 koševa (9/12 za dva, slobodna bacanja 1/1) i devet skokova.

Kod New Mexica po 19 koševa ubacili Ian Baker (pet skokova) i Braxton Huggins.

Do prolaska u drugo kolo došao je i Arkansas koji je slavio protiv Seton Halla 77:71. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Seton je u drugom igrao bolje i šest i pol minuta prije kraja imao šest koševa prednosti (68:62). Međutim, do kraja utakmice su odigrali vrlo slabo, Arkansas je napravio seriju 15:3 za preokret i pobjedu.

Arkansas je predvodio Moses Kingsley s 23 poena (9/12 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova, dok je Jaylen Barford dodao 20 koševa (8/16 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 4/5), sedam skokova i četiri ukradene lopte.

Najbolji je kod Seton Halla bio Khadeen Carrington s 22 koša (5/11 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/5) i četiri skoka.

Iona nije imala prevelike šanse protiv favoriziranog Oregona koji je slavio rezultatom 93:77. Susret su domaćini prelomili već u prvom poluvremenu, koje su dobili s 18 razlike (55:37), dok su u drugom stečenu prednost samo održavali.

Najbolji je kod Oregona bio Tyler Dorsey s 24 poena (7/9 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i pet skokova, dok je Dillon Brooks ubacio 18 koševa (4/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i četiri skoka.

Ionu je predvodio Jordan Washington s 22 poena (10/16 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/5) i 12 skokova.

Spor ulazak u utakmicu nije previše omeo košarkaše Louisvillea koji su slavili protiv Jacksonville Statea 78:63 i u sljedećem će kolu igrati protiv Michigana. Vodili su većim dijelom susreta kojeg su prelomili početkom drugog poluvremena kada su serijom 10:2 ugasili sve šanse svojim protivnicima za dobrim rezultatom.

Predvodio ih je Mangok Mathiang s 18 koševa (8/13 za dva, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova, dok su po 16 poena dodali Deng Adel (4/5 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i Quentin Snider (3/7 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Jacksonville State je predvodio Norbertas Giga s 30 poena (6/8 za dva, 5/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i devet skokova.

Prvi je put od 2009. godine Southern California (USC) upisala pobjedu na March Madnessu, danas su u vrlo napetoj utakmici slavili protiv SMU-a 66:65. Iako su netom prije kraja prvog poluvremena zaostajali deset razlike nastavili su se boriti i dvije minute prije kraja prešli u vodstvo. Sjajni Elijah Stewart svojom je šestom tricom na utakmici, 35 sekundi prije kraja, donio svojoj momčadi poen prednosti. Imao je SMU šut za pobjedu, ali Malik Milton nije bio precizan.

Elijah Stewart je zaključio susret s 22 poena (2/2 za dva, 6/13 za tricu) i četiri skoka, dok su po 14 koševa dodali Bennie Boatwright (4/5 za dva, 2/5 za tricu) i Chimezie Metu (3/5 za dva, slobodna bacanja 8/9) uz sedam skokova i četiri asistencije.

SMU je predvodio Semi Ojeleye s 24 koša (6/14 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i deset skokova.

North Carolina glatko je slavila protiv Texas Southerna 103:64, u jednosmjernom susretu koji nije mogao ni u kojem slučaju dobiti drugog pobjednika. Već su na poluvremenu imali 25 poena prednosti (52:27), razliku koju su do kraja utakmice uspjeli i podebljali.

Predvodio ih je Justin Jackson s 21 poenom (3/5 za dva, 5/8 za tricu) i sedam skokova, a Isaiah Hicks je dodao 17 koševa (8/12 za dva, slobodna bacanja 1/3) i šest skokova.

Najučinkovtiji je kod poraženih bio Kevin Scott s 19 koševa (2/6 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i pet skokova.

Do pobjede je došao i Rhode Island koji je slavio protiv Creightona u susretu u kojem nisu ispuštali vodstvo od prvog do posljednjeg napada, iako su im protivnici uvijek bili blizu. Na kraju su slavili rezultatom 84:72.

Predvodio ih je Jeff Dowtin s 23 poena (5/6 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 10/10) i pet skokova, dok je Kuran Iverson dodao 19 koševa (4/6 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i četiri skoka.

Kod Creightona su po 15 koševa ubacili Marcus Foster (5/12 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 2/4), uz četiri skoka i Ronnie Harrell (4/5 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 7/10 uz pet skokova i četiri asistencije.