Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 18.03.2017.

Nogometaši Real Madrida uz puno su muke došli do pobjede na gostovanju kod Athletic Bilbaa u sklopu 28. kola Primere. Slavio je Real 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Casemiro...

U vrlo izjednačenom dvoboju dvije momčadi u formi na San Mamesu je Real Madrid došao do gostujuće pobjede protiv Athletic Bilbaa. Treća je to uzastopna pobjeda Kraljevskog kluba u Primeri, nakon dvije pobjede Athletic je upisao poraz, prvi domaći nakon poraza od Barcelone 28. kolovoza prošle godine.

Iako je nešto konkretnija bila momčad Real Madrida, nijanse su odlučivale o pobjedniku. Ključan je bio trenutak iz 68. minute kada je Casemiro, samo nekoliko minuta nakon izjednačujućeg gola Athletica, zabio za konačnih 2:1.

Bolje je susret otvorio Real, gostujući su navijači već u desetoj minuti proslavili pogodak nakon što je Carvajal na drugoj vratnici pronašao Ronalda, koji zabija u praznu mrežu. No, pogodak opravdano nije priznat, Portugalac je požurio i našao se u zaleđu.

Pomoći za domaće nije bilo u 25. minuti, Ronaldo je milimetarski precizno izbjegao zaleđe, prihvatio dugu loptu na lijevoj strani i pogodio Benzemu u sredini, koji zabija za vodstvo Reala. Bio je to osmi pogodak Benzeme protiv Athletica u La Ligi, samo je protiv Granade (10) bio precizniji.

U drugi je dio bolje ušla momčad Athletica, a nakon 20 minuta igre u drugom poluvremenu došli su domaći do izjednačenja. Ubačaj je stigao s desne strane, preletio je čitav peterac, na lijevoj vratnici Garcia glavom loptu vraća u sredinu, Aduriz je neometan glavom posprema iza leđa Keylora Navasa za 1:1.

Casemiro je bio branič koji je zaspao i ostavio Aduriza usamljenoga u petercu Reala, ali vrlo se brzo iskupio, već u 68. minuti zabija za pobjedu gostiju. Nakon ubačaja iz kuta s desne strane Ronaldo glavom prebacuje loptu na drugu vratnicu, Casemiro je lagano šalje u mrežu za tri boda Reala.

Luka Modrić odigrao je nešto više od 60 minuta za goste, zamijenio ga je Lucas Vazquez. Mateo Kovačić nije ulazio u igru.