Wisconsin došao do senzacije i izbacio Villanovu, Wildcatsi neće obraniti NCAA naslov

Petar Jenjić • subota, 18.03.2017.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg March Madnessa priredili su košarkaši Wisconsina koji su slavili protiv branitelja naslova Villanove 65:62, prije svega odlično odigranom završnicom susreta...

Branitelji naslova i prvi nositelji, košarkaši sa sveučilišta Villanova, neće braniti naslov prvaka. Za prvo veće iznenađenje na turniru pobrinuo se Wisconsin koji je slavio rezultatom 65:62. Iako su u današnju utakmicu ušli s omjerom 32-3, na kraju su morali čestitati boljem na pobjedi.

Badgersi su kontrolirali veći dio prvog poluvremena i na odmor otišli s četiri koša prednosti (31:27), međutim, Villanova se budi u nastavku, igra sjajno i dolazi do sedam poena prednosti (57:50), pet minuta prije kraja. Vrlo brzo se Wisconsin vraća sa sedam vezanih poena, nakon čega smo vidjeli nekoliko promjena vodstva. Ukupna serija Badgersa 15:5 u završnici je odlučila današnju utakmicu.

Do pobjede ih je predvodio Nigel Hayes s 19 poena (8/14 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/7) i osam skokova, dok je Bronson Koenig ubacio 17 koševa (4/5 za dva, 3/6 za tricu).

Najbolji je kod Villanove bio Josh Hart s 19 koševa (4/5 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 8/10)

Nakon razočaravajućeg nastupa prošle godine i ispadanja u prvom kolu, West Virginia uspješno je odradila i drugo kolo. Slavili su protiv Notre Damea rezultatom 83:71, zahvaljujući vrlo dobroj obrani koja je funkcionirala kada je najviše trebalo. Iako su vodili veći dio susreta, pitanje pobjednika riješili su tek dvije i pol minute prije kraja. Trica Jevona Cartera za devet poena prednosti (75:66) se pokazala ključnom.

Upravo je Jevon Carter bio najučinkovitiji kod pobjedničke momčad s 24 poena (4/9 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 4/5), dok je Daxter Miles dodao 18 koševa (4/7 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 7/8).

Najbolji je kod Notre Damea bio Bonzie Colson s 27 poena (6/10 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i osam skokova.