Thunder se glatko obračunao sa Sacramentom, Westbrook blizu novog triple-doublea

Petar Jenjić • subota, 18.03.2017.

U prvom današnjem susretu najjače lige svijeta, Oklahoma City Thunder je bez većih problema slavio protiv Sacramento Kingsa rezultatom 110:94 ponovno predvođen Russellom Westbrookom kojem su nedostajala dva skoka do novog triple-double učinka...

Na krilima četiri uzastopne pobjede košarkaši Oklahoma City Thundera su ušli u današnju domaću utakmicu protiv Sacramenta i slavili gotovo bez većih problema 110:94. Ovom su pobjedom došli na omjer 39-29, dok su Kingsi nakon dvije pobjede upisali 41. poraz u ovoj sezoni, dok uz to su slavili u 27 utakmica.

Tek su jednom tijekom prve četvrtine gosti imali minimalnu prednost (10:9), otada pa nadalje igra samo jedna momčad. Već su u 18. minuti došli do 20 poena prednosti (45:25) ubačajem Enesa Kantera, Sacramento se do kraja utakmice nije uspio spustiti ispod 14 koševa zaostatka što se dogodilo tek u završnim minutama kada su već igrale rezervne postave.

Blizu novog triple-double učinka je bio Russell Westbrook koji je susret zaključio s 28 poena (5/11 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 6/7), osam skokova, deset asistencija, dok je odličnu utakmicu odigrao i Doug McDermott koji je ubacio 21 koš (4/4 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Sacramento je predvodio Georgios Papagiannis s 14 koševa (6/10 za dva, slobodna bacanja 2/2) i 11 skokova.

NBA:
Oklahoma City Thunder - Sacramento Kings 110:94 (Russell Westbrook 28p, 8sk, 10as / Georgios Papagiannis 14p, 11sk)