Popović jedini raspoložen u poraz Fuenlabrade, Barcelona se lako obračunala s Joventutom

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2017.

Odigrano je novih pet utakmica 25. kola španjolske ACB lige, iz kojih vrijedi izdvojiti laganu pobjedu Barcelone protiv Joventuta i prekid dvomjesečnog posta Betisa koji je slavio protiv Popovićeve Fuenlabrade...

Treću pobjedu u posljednje četiri utakmice upisala je Murcia koja je slavila na gostovanju kod Bilbaa 82:71 čime su upisali ukupno deveto slavlje ove sezone i došli na tri pobjede od osme pozicije. S druge strane Bilbao je sada na omjeru 11-12 i na devetom mjestu.

Tricom Rojasa u petoj minuti gosti su preuzeli vodstvo (9:6) i do kraja ga susreta nisu ispuštali. Ključnim se pokazao početak nastavka kada su predvođeni Clarkom i Campazzom napravili seriju 10:0 i otišli na 14 razlike (52:38). Dvije i pol minute prije kraja Bilbao je uspio doći do šest poena zaostatka (74:68), ali više od toga nije išlo.

Predvodio ih je Nemanja Radović s 13 koševa (5/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 0/1) i pet skokova, dok je Facundo Campazzo dodao 12 poena (2/4 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod domaćina bio Scott Bamforth sa 16 poena (4/5 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova. Ivan Buva je zaključio susret s osam poena (4/9 za dva, slobodna bacanja 0/1) i tri skoka za 11 i pol minuta na terenu.

U dvoboju dviju momčadi koje se jako bore s formom u posljednje vrijeme do pobjede je došao Real Betis na gostovanju kod Fuenlabrade i upisao prvo slavlje u posljednja dva mjeseca. Utakmicu su dobili rezultatom 72:67.

Početkom druge četvrtine Betis je preuzeo vodstvo i držao ga gotovo do kraja utakmice, iako nije vodio s više od devet razlike. Tricom Paunića domaćin drugi put u posljednjoj četvrtini dolazi do dva poena prednosti (62:60), pet i pol minuta prije kraja. Betis uzvraća sa sedam poena, tricom Nachbara vodi 67:62, domaćin je još u dva navrata došao do dva poena zaostatka, imao priliku za produžetak, ali nije uspio i upisao je poraz.

Do pobjede ih je predvodio Trent Lockett s 20 poena (5/5 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 4/5) i šest skokova, dok je Boštjan Nachbar dodao 16 koševa (4/6 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova.

Jedini je dvoznamenkast kod Fuenlabrade bio Marko Popović s 11 poena (0/2 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2), uz dva skoka i pet asistencija za 25 i pol minuta provedenih na parketu.

Do nove su prvenstvene pobjede, važne za povratak samopouzdanja, došli košarkaši Barcelone na gostovanju kod Joventuta rezultatom 76:56, u susretu kojeg su prelomili sjajnom trećom četvrtinom koju su dobili rezultatom 29:6. Pobjedom su se izjednačili s madridskim Realom i Baskonijom na omjeru 16-7, dok je Joventut na sedam pobjeda i 17 poraza.

Do pobjede su ih s po 19 poena predvodili Petteri Koponen, uz savršen šut (6/6 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i Stratos Perperoglou (5/9 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3). Ante Tomić je zaključio susret s četiri poena (2/7 za dva, slobodna bacanja 0/2), deset skokova i tri asistencije za 26 i pol minuta na terenu.

Kod Joventuta je najbolji bio Alberto Abalde s devet poena (2/8 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Gran Canaria nastavlja sa sjajnom formom u domaćem prvenstvu, danas se bez prevelikih problema kod kuće obračunala s posljednjom Manresom 95:76 i došla do 16. ovosezonske pobjede. Domaćini su vodili od prve do posljednje minute, potpuno su kontrolirali rezultat i slavlje im ni u jednom trenutku nije došlo u pitanje.

Predvodio ih je Royce O'Neale s 21 poenom (5/7 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2). Darko Planinić je ostao bez poena (0/2 za dva) uz tri skoka za 11 minuta na parketu.

Najbolji je kod Manrese bio Scott Suggs s 12 koševa (3/8 za dva, 2/5 za tricu). Marjan Čakarun je zaključio susret s devet poena (4/8 za dva, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i jednom asistencijom za 24 i pol minute provedene na parketu.

ACB, 25. kolo:
Bilbao - Murcia 71:82
Fuenlabrada - Real Betis 67:72
Joventut - Barcelona 56:76
Unicaja - Estudiantes 66:78 (Alen Omić 16p, 9sk / Edwin Jackson 27p, Goran Suton 6p, 5sk, 1as
Gran Canaria - Manresa 95:76