Sjajni Ante Žižić predvodio Darušafaku do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2017.

Odigrane su nove tri utakmice 22. kola turske košarkaške lige, a u nama najzanimljivijoj je Darušafaka slavila na gostovanju kod posljednje Ankare rezultatom 88:57s uz odličan učinak Ante Žižića...

Do treće pobjede u posljednje četiri utakmice došao je Gaziantep koji se bez većih problema obračunao s Tofašom 95:82, iako to konačan rezultat možda i ne sugerira. Ovim su slavljem skočili na šest mjesto ljestvice, dok su gosti pali na deveto.

Sjajno odigranom prvom četvrtinom riješili su pitanje pobjednika. Napad je odlično funkcionirao, gosti nisu imali nikakvog odgovora na raspoloženog Jerryja Jeffersona koji je predvodio Gaziantep. Prvu su četvrtinu dobili s čak 39:18, nakon čega su prednost do kraja mirno održavali.

Jefferson je zaključio susret s 27 poena (8/11 za dva, slobodna bacanja 11/14) i 11 skokova, dok je Marcus Denmon dodao 25 koševa (3/3 za dva, 5/11 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i 12 asistencija. Tomislav Ružić je ostao bez poena uz jednu asistenciju za pet minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Samuel Mejia sa 17 koševa (4/6 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 6/8).

Prevelikih problema nije imala niti Darušafaka koja se nakon trijumfa u Euroligi lako obračunala s posljednjeplasiranom Ankarom. Slavili su rezultatom 88:57 i na ovom gostovanju došla do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmice kojom je prestigla Banvit na četvrtom mjestu. S druge strane, Ankari je ovo 20. poraz ove sezone i samo ih čudo može spasiti od ispadanja.

Ante Žižić je otvorio susret s četiri poena, na njega se nadovezao Will Clyburn koji je gostima donio devet koševa prednosti u trećoj minuti (11:2). Isti je igrač donio prvu dvoznamenkastu prednost nekoliko minuta kasnije, a prvu je četvrtinu Darušafaka zaključila s 12 poena viška (26:14). Drugu su dionicu otvorili serijom 11:2, došli do 20 poena prednosti i mirno je održavali do kraja utakmice.

Žižić je zaključio susret kao najučinkovitiji u redovima gostiju s 18 poena uz savršen šut iz igre (7/7 za dva, slobodna bacanja 4/5), šest skokova i po jednom asistencijom i blokadom za 21 i pol minutu provedenu na parketu. Will Clyburn je dodao 14 koševa (4/6 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 6/6).

Najbolji je kod Ankare bio Ramon Galloway s 19 koševa (7/12 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Super ligi, 22. kolo:
Ušak Sportif - Pinar Karsiyaka 86:71 (Rolands Freimanis 32p, 5sk / Michael Green 20, 8sk)
Gaziantep - Tofaš 95:82
Ankara Kolejliler - Darušafaka 57:88