HINA • petak, 24.03.2017.

Brazilska nogometna reprezentacija napravila je velik korak prema plasmanu na SP 2018. pobjedom nad Urugvajem od 4:1 u južnoameričkim kvalifikacijama u četvrtak, dok je Argentina također slavila i to protiv Čilea s 1:0...

Otkako je izbornikom Brazila postao Tite u lipnju 2016., Seleçao je uvjerljiv u kvalifikacijama, u četvrtak je na stadionu Centenaire de Montevideo upisao svoju sedmu uzastopnu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama u kojima je do sada primio svega dva gola.

Cavani je doveo Urugvaj u vodstvo u devetoj minuti, ali je onda Paulinho izjednačio u 18. udarcem s 25 m. Paulinho je bio strijelac još dva pogotka za Brazil u 51. minuti i u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice. Treći gol za Brazil zabio je Neymar u 75. minuti

S 30 bodova, sedam ispred drugoplasiranog Urugvaja, Seleçao može planirati put u Rusiju.

Argentina također može biti zadovoljna rezultatom svoje utakmice 13. kola južnoameričkih kvalifikacija, iako nije dominirala u dvoboju protiv Čilea pobjedu joj je osigurao Lionel Messi pogotkom s bijele točke u 16. minuti.

Argentina se tako popela na treće mjesto na ljestvici s 22 boda. Čile, pobjednik zadnjeg izdanja Copa Americe, pao je na šesto mjesto s 20 bodova.

Kolumbija, četvrtoplasirana reprezentacija južnoameričkih kvalifikacija, pobijedila je golom Jamesa Rodrigueza Boliviju s 1:0, Pargvaj je s 2:1 bio bolji od Ekvadora, a Venezuela je s Peurom odigrala 2:2.