Sjajan nastup Krešimira Lončara u pobjedi Würzburga

Petar Jenjić • petak, 24.03.2017.

Odigrane su tri utakmice 27. kola njemačke košarkaške lige. U nama najinteresantnijoj Würzburg je na domaćem terenu, predvođen Krešimirom Lončarom, svladao Vechtu rezultatom 86:63...

Drugi međusobni dvoboj ove sezone i druga pobjeda za Würzburg protiv momčadi Vechte. Večeras su na domaćem parketu slavili rezultatom 86:63 čime su upisali drugu pobjedu u posljednje tri utakmice i sedmu ukupno ove sezone. S druge strane, Vechta je trenutno na omjeru 2-23.

Sve je praktički bilo riješeno nakon prvih deset minuta tijekom kojih je domaćin potpuno dominirao i nije ostavljao nimalo prostora svojim protivnicima. Zaključio je s vrlo visokih 29:9, na poluvremenu je Vechta malo smanjila zaostatak, ali do kraja susreta Würzburg nije dopustio nikakvo iznenađenje i mirno je priveo utakmicu prema kraju.

Krešimir Lončar je zaključio susret s 22 poena (3/7 za dva, 5/6 za tricu, slobodna bacanja 1/3), pet skokova i dvije asistencije za 24 i pol minute provedene na parketu. Jake Odum je dodao 16 koševa (3/4 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 7/7) i devet asistencija.

Goste je predvodio Frank Gaines s 21 poenom (7/9 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 4/7).

BBL, 27. kolo:
Würzburg - Vechta 86:63 (Krešimir Lončar 22p, 5sk / Frank Gaines 21p)
Alba Berlin Bayreuth 77:76 (Dragan Milosavljević 19p / Nate Linhart 19p, 9sk)
Bremerhaven - Frankfurt 86:79 (nakon produžetka) (Quincy Diggs 25p / Albert Jay English 35p)