Šibenik prosuo 17 razlike pa ipak došao do pobjede

Petar Jenjić • petak, 24.03.2017.

U susretu 22. kola košarkaške A-1 lige Šibenik je slavio na gostovanju u Trnskom kod Zagreba rezultatom 85:83 čime su ostali u vrhu prvenstvene ljestvice...

Košarkaši Šibenika upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za što bolja mjesta uoči doigravanja. Igrali su na teškom gostovanju u Trnskom kod Zagreba i u konačnici iščupali pobjedu 85:83, nakon što su 19 minuta prije kraja imali 17 poena prednosti. Ovim su slavljem privremeno skočili na prvo mjesto, dok je Zagreb na osmom, posljednjem koje vodi u doigravanje.

Nije se činilo da će utakmica ući u neizvjesne vode tijekom prvog poluvremena u kojem je igrala samo jedna momčad. Šibenčani su potpuno dominirali na terenu i sve im je polazilo za rukom. Nakon prve su četvrtine već imali 11 poena viška, da bi na poluvrijeme otišli s velikih 15 razlike (48:33).

U nastavku susreta uloge su se zamijenile, iako su Šibenčani imali i 17 koševa prednosti (50:33). Šut gostiju je potpuno stao, razigrala se petorka Zagreba predvođena Lukom Božićem i uoči posljednjih deset minuta smanjila na samo četiri poena minusa (62:58).

Poenima Martina Junakovića domaćin je prvi put na utakmici došao do vodstva (67:64), vrlo brzo i do sedam poena prednosti (72:65). U tim je trenucima Zagreb ostao bez Božića koji je ozlijedio gležanj pa je Šibenik na krilima Roka Badžima preokrenuo rezultat. Mladi je šibenski košarkaš ubacio tri trice zaredom čime su gosti došli do četiri poena prednosti. Nadu Zagrebu vraća razigrani Junaković, ali na drugoj strani uzvraća Teo Petani i tricom riješio pitanje pobjednika.

Goste je do pobjede predvodio Miralem Halilović s 20 poena (10/13 za dva, 0/2 za tricu), 11 skokova i pet asistencija, dok je Ivan Siriščević dodao 19 koševa (3/4 za dva, 3/10 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

Najbolji je kod Zagreba bio Martin Junaković s 27 poena (6/12 za dva, 4/11 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i osam asistencija.