Zadar do nove pobjede nad Cibonom, presudilo odlično drugo poluvrijeme

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2017.

U susretu 22. kola A-1 lige košarkaši Zadra slavili su na domaćem parketu u derbiju protiv Cibone rezultatom 90:80 zahvaljujući, prije svega, odlično odigranom drugom poluvremenu u kojem su ubacili 52 poena...

Nakon što je Maj Kovačević donio Zadru pobjedu u posljednjim sekundama zadnjeg dvoboja, današnji su susret protiv Cibone dobili nešto lakše od spomenutog. Ovog su puta igrali u sklopu 22. kola domaćeg prvenstva i slavili rezultatom 90:80. Ovom su pobjedom barem privremeno preskočili današnjeg protivnika na petom mjestu prvenstvene ljestvice.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena u kojem se nijedna momčad nije uspjela odvojiti na značajniju razliku, Zadar pojačava u drugom poluvremenu, igra jako dobro i ukupno ubacuje 52 poena. Cibona do samog kraja susreta nije mogla pratiti taj napadački ritam i u konačnici je upisala poraz s dvoznamenkastom razlikom.

Prilično neefikasne su bile uvodne minute s obje strane uz vrlo malo koševa. Ivan Marinković je u petoj minuti s linije slobodnih bacanja donio Zadru tri poena prednosti (8:5). Vrlo dobro je igrao Ivan Ramljak koji u tim trenucima nije mogao promašiti, s druge strane Ante Gospić je u nekoliko uzastopnih napad poentirao za Vukove koji su u sedmoj minuti došli do četiri poena prednosti (14:10). Isti je igrač zaključio prvu četvrtinu za vodstvo gostiju 19:16.

Nijedna momčad tijekom cijelog prvog poluvremena nije vodila više od četiri koša razlike, a na kraju prvog poluvremena rezultat je bio poravnat na 38:38.

Domaćin je drugo poluvrijeme započeo s osam poena Ivana Ramljaka, na njega se tricom nadovezao Maj Kovačević i donio Zadru osam poena prednosti (51:43). Nekoliko napada kasnije Naglićeva je momčad došla i do prve dvoznamenkaste prednosti (54:43). Uoči posljednjih deset minuta Cibona je smanjila na osam poena zaostatka, bilo je 68:60.

U 35. minuti Vukovi tricom Scottieja Reynoldsa dolaze na samo tri poena zaostatka. Na drugoj je strani četiri vezana poena ubacio Marinković, zatim je Kovačević dodao novu tricu i tu je utakmici bio kraj jer zagrebačka momčad više nije mogla ozbiljnije zaprijetiti.

Odlični Ivan Ramljak je zaključio susret s 23 poena (5/8 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i osam skokova, dok je dodao 17 koševa uz tek jedan promašaj (1/2 za dva, 4/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3).

Cibonu je predvodio Luka Žorić s 23 poena (6/7 za dva, slobodna bacanja 11/13), Scottie Reynolds je dodao 21 koš (3/5 za dva, 5/7 za tricu) i pet asistencija.