Glatka pobjeda Cedevite na gostovanju kod Zaboka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.03.2017.

U susretu 22. kola A-1 lige košarkaši Cedevite slavili su na gostovanju kod Zaboka rezultatom 103:85 čime su se bodovno izjednačili s Jollyjem na trećem mjestu prvenstvene ljestvice...

Dva dana nakon tijesnog poraza od Partizana, pred košarkašima Cedevite bila je nova utakmica u domaćem prvenstvu. Zagrebačka je momčad išla na gostovanju u Zabok protiv kojeg nije imala prevelikih problema i u konačnici je upisala pobjedu rezultatom 103:85.

Ovom su se pobjedom, petom uzastopnom, Vitamini poravnali s Jollyjem na trećem mjestu prvenstvene ljestvice uz omjer od 17 pobjeda i pet poraza. S druge strane Zabok je na desetom mjestu i izgubio je gotovo sve šanse za doigravanje jer im osmoplasirani Zagreb bježi tri pobjede.

Izuzev prve četvrtine u kojoj nijednoj momčadi obrane nisu funkcionirale, Cedevita podiže razinu igre i vrlo brzo odlazi na visoku prednost. Poluvrijeme su zaključili s 21 poenom viška (65:44), razliku koju su do kraja utakmice bez problema zadržali.

Do pobjede ih je predvodio Ryan Boatright s 24 poena (0/1 za dva, 8/12 za tricu), šest skokova i šest asistencija, dok je Rashad James dodao 14 koševa (1/1 za dva, 4/8 za tricu) i pet skokova.

Najbolji je kod Zaboka bio Hrvoje Puljko s 18 poena (1/5 za dva, 4/11 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i šest skokova.