CSKA potopio Himki, Banićev Uniks bolji od Saratova

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.03.2017.

Odigrane su dvije utakmice u regionalnoj VTB ligi. CSKA je lakše od očekivanog potpuno razbio Himki 92:70, iako je ta razlika tijekom susreta bila i veća, dok je Uniks kod kuće bio bolji od Saratova 95:83...

Vrijednu je domaću pobjedu ostvario Uniks iz Kazana koji je bio bolji od Saratova 95:83, u utakmici s dobrim napadima i slabim obranama. Slavlje koje će im nakon prošlotjednog poraza od Zenita sigurno podići samopouzdanje, kao i mjesto na prvenstvenoj ljestvici. S druge strane, Saratov polako gubi sve nade u doigravanje jer za osmim mjestom zaostaje dvije utakmice.

Vrlo dobro su gosti odigrali prvo poluvrijeme, držali se čvrsto u utakmici i u završnici poluvremena imali i minimalno vodstvo (45:44). Međutim, početkom posljednje četvrtine Uniks radi seriju 12:0, dolazi do 17 poena prednosti pet minuta prije kraja i osigurava pobjedu.

Sjajnu je utakmicu odigrao Artsiom Parahouski s 30 poena (15/17 za dva) i deset skokova. Za njim nisu zaostajalo niti Keith Langford, koji je ubacio 23 poena (9/16 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i Joaquim Colom s 20 poena (59 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i 13 asistencija. Marko Banić je zaključio susret s dva poena (1/4 za dva), četiri skoka i jednom asistencijom za 17 minuta na terenu.

Najbolji je kod Saratova bio Vince Hunter s 22 poena (7/13 za dva, slobodna bacanja 8/9) i deset skokova.

CSKA je neočekivano glatko došao do pobjede protiv Himkija, Moskovljani se s gostovanja kod spomenute momčadi vraćaju s pobjedom od 22 razlike. Završilo je 92:70, iako je ta razlika tijekom susreta bila i mnogo veća. Već su nakon prve četvrtine gosti imali 18 koševa prednosti, tijekom susreta se ta razlika penjala i preko 30 razlike pa u susretu nije bilo nikakve neizvjesnosti.

Ovom je pobjedom CSKA ostao suvereno na prvom mjestu s omjerom 19-2, dok je Himki trenutno na trećoj poziciji sa 16 pobjeda i četiri poraza.

Do pobjede ih je predvodi Nando De Colo s 18 poena (5/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/5), dok je Cory Higgins dodao 14 koševa (1/5 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Himki je predvodio Sergej Monia s 15 koševa (4/7 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i šest skokova.