Gorica iznenadila Vrijednosnice i uzela vrijednu pobjedu u borbi za opstanak

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2017.

U 22. kolu A-1 lige Vrijednosnice su gostovale u Velikoj Gorici i upisale poraz 80:64. Domaćin je tako stigao tek do pete ovosezonske pobjede, ali i vrijedne u borbi za opstanak...

Gorica je lakše od očekivanja izašla na kraj s favoriziranim Vrijednosnicama iz Osijeka te odnijela pobjedu 80:64. Osječani nisu bili na očekivanoj razini, dobro su igrali samo u početku susreta nakon čega je domaćin velikom serijom preuzeo kontrolu nad susretom.

Još u osmoj minuti Vrijednosnice su vodile s 19:9 i činilo se da stvari idu prema planu za goste, ali nakon toga došlo je do napadačke krize u njihovim redovima i Gorica radi preokret.

U naredne četiri minute domaćin radi seriju čak 17:0, preuzima vodstvo i ne ispušta ga do kraja susreta. U završnici prvog poluvremena ubačajem Mustapića Vrijednosnice su se približile na samo tri poena zaostatka nakon što su bile i u dvoznamenkastom minusu, no vrlo brzo Gorica je odgovorila i vratila susret u mirne vode.

Vrijednosnice su sredinom posljednje dionice još jednom smanjile zaostatak i došle na 63:58, ali serijom 17:3 Goričani odlaze na gotovo 20 poena viška i završavaju priču.