Skroman Žižić u pobjedi Darušafake, CSKA slavio protiv Uniksa

Petar Jenjić • petak, 24.03.2017.

Odigrane su nove dvije utakmice 28. kola košarkaške Eurolige u kojima smo gledali turski i ruski dvoboj. CSKA je slavio na gostovanju kod Uniks Kazana 84:75, dok je Darušafaka zadržala nade u prolaz dalje pobjedom nad Galatasarayem 73:67...

Uniks Kazan - CSKA 74:85

Ruski derbi koji u Euroligi to nije otišao je na stranu Moskovljana koji su pobjedom 85:74 došli do prve pozicije na ljestvici, za razliku od Uniksa kojem je posljednje mjesto, s obzirom na formu, vrlo lako dostižno.

Očekivano je CSKA bolje otvorio susret, poenima Victora Hrjape je poveo sa 6:0 u trećoj minuti. Domaćin je u dva navrata došao na tri koša minusa, ali vrlo brzo gosti ubacuju u brzinu više i dolaze do dvoznamenkaste prednosti u šestoj minuti susreta (17:7) nakon ubačaja Nanda De Cola. Serijom 9:2 Uniks prisiljava gostujuću klupu na minutu odmora. Tricom Coryja Higginsa CSKA je prvu dionicu zaključio sa sedam poena viška (25:18).

Držali su domaćini priključak sve do 17. minute i ubačaja Artsioma Parahouskog za minus tri (33:30). Međutim, do kraja poluvremena CSKA je napravio seriju 11:2, vratio se na dvoznamenkastu prednost i vrlo mirno otišao na odmor.

U nastavku susreta domaćin nije imao odgovora na raspoložene goste koji su igrali sjajno, posebno u napadu. Druga je četvrtina bila iznimka za Moskovljane koji su bez većih problema zadržali prednost i došli do pobjede.

CSKA je do pobjede predvodio Nando De Colo s 22 poena (3/7 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 7/7), pet skokova i četiri asistencije, dok je Miloš Teodosić dodao 12 koševa (2/3 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i 12 asistencija.

Keith Langford je bio najbolji kod Uniksa sa 17 poena (1/3 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 9/9). Marko Banić je zaključio susret s četiri koša (2/6 za dva), jednim skokom i jednom asistencijom za 15 minuta provedenih na parketu.

Uniks Kazan: Antipov 9, Langford 17, Ponkrašov 16, Parhouski 14, Colom 3, Klimenko 2, Banić 4, Voronov 2, Panin, Williams, Anđušić 7, Habirov

CSKA: De Colo 22, Teodosić 12, Augustine 1, Fridzon 2, Jackson 7, Antonov, Freeland 6, Voroncević 9, Higgins 5, Hrjapa 6, Kurbanov 9, Hines 6

Darušafaka - Galatasaray 73:67

Darušafaka nije imala pravo na krivi korak u daljnjoj borbi za sljedeću fazu natjecanja i tom je naumu uspjela. U istanbulskom i turskom derbiju slavili su protiv Galatasaraya rezultatom 73:67.

Nakon početnog ispitivanja snaga Ante Žižić je poentirao za poravnanje (9:9) nakon čega gosti rade seriju 7:0 koju tricom zaključuje Austin Daye. Do kraja četvrtine Darušafaka se vraća u egal tricom Adriena Moermana (18:16).

Do prvog vodstva od početka susreta domaćin je došao u 13. minuti ubačajem Birkana Batuka (21:20). U vrlo izjednačenoj drugoj dionici nijedna se momčad nije pretjerano odvajala. Ipak, završnicu je bolje odigrao Galatasaray i na poluvrijeme odnio dva poena prednosti (39:37), iako je otvorenu tricu, u posljednjoj sekundi, za vodstvo domaćina promašio James Anderson.

U drugom poluvremenu domaćin je prešao u vodstvo i vrlo brzo došao do dvoznamenkaste prednosti. Ipak, u posljednjoj je četvrtini, gdje nijedna momčad nije pretjerano briljirala, Galatasaray došao na pet poena zaostatka. Iako su se gosti borili do samog kraja, domaćini prednost nisu ispuštali.

Do pobjede ih je predvodio Brad Wanamaker s 22 poena (4/9 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i šest skokova. Ante Žižić ostvario je skroman učinak od dva poena (1/2 za dva) i dva skoka za deset minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Vladimir Micov sa 17 poena (6/10 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i pet skokova.

Darušafaka: Wilbekin 13, Yagmur, Batuk 6, Wanamaker 22, Clyburn 15, Moerman 3, Aldemir 2, Savas, Anderson 8, Žižić 2, Bertans, Harangody 2

Galatasaray:Preldžić, Micov 17, Fitipaldo, Tyus 4, Can Korkmaz 9, Schilb 4, Arar 4, Pleiss 8, Daye 11, Guler 5, Diebler 5, Koksal