Petar Jenjić • subota, 25.03.2017.

Odigrane su preostale dvije utakmice 28. kola košarkaške Eurolige. Real Madrid je slavio na gostovanju kod Olympiakosa 79:73 čime nastavlja pohod na prvo mjesto, dok se Barcelona bez Ante Tomića lako obračunala s Crvenom zvezdom 67:54...

Olympiakos - Real Madrid 73:79

U dvoboju dviju momčadi koje su već osigurale prolazak u sljedeću fazu natjecanja Real Madrid je došao do pobjede 79:73 čime će sigurno na kraju regularnog dijela sezone zauzeti jedno od prva dva mjesta. Sada su na omjeru 21-7 i s dvije nove pobjede su prvi, dok je Olympiakos pao na 19-9 i ostaje na trećoj poziciji.

Vrlo izjednačen susret, kakav zapravo i priliči derbiju, odigran je u Pireju gdje nijedna momčad nije imala dvoznamenkasto vodstvo na utakmici.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu cijelo prvo poluvrijeme. Olympiakos je vodio prvi predvođen raspoloženim Milutinovim koji je ubacio devet poena, dok su nakon zakucavanja Papapetroua došli do osam poena viška (18:10). Ipak, u završnici prve četvrtine Real serijom 9:2 smanjuje na samo poen zaostatka.

U drugoj je četvrtini bilo ukupno devet promjena vodstva i četiri izjednačenja pa je rezultat na poluvremenu bio poravnat (37:37).

Llull i Randolph su pogodili neke teške šuteve i donijeli gostima četiri poena prednosti (56:52). Kako se kasnije pokazalo, do kraja je nisu ispuštali. Igrala je jako dobro španjolska momčad u tim trenucima pa je nakon novog ubačaja Llulla imala devet poena prednosti (72:63). Uspio je Olympiakos još jednom doći na tri koša zaostatka, ali preokret je ipak bio nedostižan.

Real su do pobjede s po 21 poenom predvodili Sergio Llull (6/13 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i Anthony Randolph (7/8 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

Najbolji je kod Olympiakosa bio Nikola Milutinov s 18 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 8/10)

Barcelona - Crvena zvezda 67:54

Tri dana nakon iscrpljujuće utakmice u Beogradu protiv Olympiakosa, košarkaši Crvene zvezde nisu imali snage u gostima kod Barcelona. Srpska je momčad pala bez pravog otpora rezultatom 67:54 i sada je na omjeru 15-13, jednom pobjedom više od Darušafake s kojom igra u posljednjem kolu.

Obje su momčadi krenule s vrlo dobrim napadačkim serijama. Za goste je odlično pogađao Luka Mitrović, na drugoj su strani uzvratili Tyrese Rice i Saša Vezenkov koji donose prednost domaćinima 11:9. Ipak, na kraju prve dionice Zvezda ima poena prednosti (18:17).

Držali su se gosti vrlo dobro i u drugoj dionici, ne dopustivši Barcelonino odvajanje. Do kraja je poluvremena Barcelona došla do tri koša viška (32:29) nakon poena Navarra. U nastavku domaćin ubacuje u brzinu više i polako se počinje odvajati, Claver je zabio za prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (42:31).

Posljednji je pokušaj priključka gostujuća momčad imala nakon trice Marka Gudurića kojom je smanjio na 60:54, međutim, na drugoj strani uzvraćaju Perperoglou i Koponen, vraćaju osjetniju razliku domaćinima koji je zadržava do samog kraja utakmice.

Najbolji je u redovima Barcelone bio Stratos Perperoglou sa 17 poena (4/8 za dva, 3/5 za tricu) i pet skokova, dok je Petteri Koponen dodao 13 koševa (0/1 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4). Ante Tomić nije bio u sastavu Barcelone zbog zarađene suspenzije.

Kod Zvezde nije bilo dvoznamenkastih igrača, po osam su koševa ubacili Nate Wolters, Luka Mitrović, Charles Jenkins.