Valencia došla na korak do osvajanja Eurokupa

Petar Jenjić • utorak, 28.03.2017.

U prvom finalnom susretu Eurokupa košarkaši Valencije slavili su na domaćem parketu protiv Unicaje 68:62 i stigla na prag do osvajanja velikog trofeja...

Tri dana nakon što su slavili u domaćem prvenstvu, Valencia je opravdala ulogu blagog favorita i u prvoj finalnoj utakmici Eurokupa. Kod kuće su slavili protiv Unicaje rezultatom 68:62. Nakon što su veći dio susreta bili u zaostatku, domaćin u samoj završnici treće četvrtine prelazi u prednost i ne ispušta je do kraja.

Nimalo impresionirani gosti puno bolje su otvorili susret, pet je poena povezao Nemanja Nedović, na njega se nadovezao i Jeff Brooks koji je donio Unicaju šest poena prednosti (13:7). Domaćin se budi dvjema tricama Joana Sastrea i vraća u egal. U samoj su završnici došli i do izjednačenja (20:20) što je bio i konačan rezultat prvih deset minuta.

Kao što su otvorili utakmicu, gosti su otvorili i drugu četvrtinu. U prve tri i pol minute nisu primili koša što su iskoristili za seriju 8:0. Ipak, u posljednje tri minute domaćin radi seriju 9:0 i dolazi do poravnanja, bilo je 35:35.

Unicaja se jako dobro držala sve do završnih minuta treće četvrtine kada Romain Sato donosi Valenciji minimalno vodstvo (47:46). U 32. minuti Kyle Fogg je poravnao na 52:52, da bi domaćin uzvratio serijom 8:0 predvođen Samom Van Rossomom i Pierreom Oriolom.

Minutu prije kraja Brooks je smanjio zaostatak svoje momčadi na tri razlike (65:62), na drugoj strani svoju drugu tricu u posljednje dvije minute ubacuje Bojan Dubljević i rješava pitanje pobjednika.

Do slavlja ih je predvodio upravo Dubljević s 14 poena (4/6 za dva, 2/3 za tricu) i osam skokova, dok je Joan Sastre dodao 13 koševa (2/6 za dva, 3/6 za tricu).

Jedini je dvoznamenkast kod gostiju bio Jeff Brooks s 11 poena (4/8 za dva, 1/1 za tricu) i četiri skoka.