Budućnost izborila majstoricu protiv Zvezde

Petar Jenjić • utorak, 28.03.2017.

U drugoj utakmici polufinala ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde do pobjede je došla crnogorska momčad koja je slavila 63:57 čime je poravnala rezultat u seriji i izborila treći susret...

Nije to bila briljantna utakmica Crvene zvezde koja nije uspjela osigurati finale regionalne lige već u Podgorici. U neefikasnoj utakmici s dosta grešaka Budućnost je slavila rezultatom 63:57. Crnogorska je momčad vodila većim dijelom utakmice i zasluženo izborila treći susret.

Nakon dobrog otvaranja s četiri poena, Zvezda ostaje bez ubačaja nekoliko minuta što Budućnost koristi za seriju 12:0. Tek je tricom prekinuo Marko Simonović (12:7), a izrazito je neefikasna prva četvrtina završila bez pobjednika, bilo je 13:13.

Slično kao i u prvih deset minuta, gosti su ubacili četiri poena, dok je Budućnost odmah uzvratila sa sedam uzastopnih koševa. Momčadi su se kratko izmjenjivale u vodstvu u narednom razdoblju, da bi crnogorska momčad ubrzo napravila seriju 13:2 i na poluvrijeme otišla s dvoznamenkastom prednošću (43:33).

Domaćin je u nastavku susreta održavao stečenu prednost, Zvezdin šut je bio vrlo slab pa se srpska momčad nije uspjela potpuno približiti. Najbliže su bili u završnici treće četvrtine, kada su zaostajali pet razlike (42:37), ali je preostalih deset minuta potpuno pripalo domaćinima koji je ponovno došao do dvoznamenkaste prednosti i mirno priveo utakmicu prema kraju. Gosti su tek u završnici uspjeli ublažiti poraz.

Budućnost je do pobjede predvodio Boris Savović s 15 poena (5/13 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i 11 skokova, dok je Nemanja Gordić dodao 12 koševa (2/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova.

Najbolji je kod Zvezde bio Marko Gudurić sa 17 poena (2/2 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 4/5).

Odlučujuća se treća utakmica igra 4. travnja.