Zvezda slomila otpor Budućnosti i pridružila se Cedeviti u finalu

Petar Jenjić • utorak, 04.04.2017.

Košarkaši Crvene zvezde bez većih su se problema obračunali s Budućnosti u trećoj utakmici polufinala ABA lige. Srpska je momčad na domaćem parketu slavila s visokih 82:59 čime se pridružila Cedeviti u finalu...

Nakon što je Cedevita prije dva dana svladala Partizan, košarkaši Crvene zvezde priključili su se zagrebačkoj momčadi u finalu. Danas su prije svega odličnim drugim poluvremenom svladali Budućnost 82:59 i s 2:1 u seriji došli na korak do obrane naslova prvaka regionalne lige. Prvi je finalni dvoboj na rasporedu u ponedjeljak, 10. travnja.

Budućnost je bolje krenula u današnji dvoboj i na krilima dviju trica Suada Šehovića povela 8:5. Naredni je period potpuno pripao domaćinima koji su iskoristili nekoliko gostujućih pogrešaka i kontranapadima dolazili do lakših poena. Ubačajem Ognjena Kuzmića zaključili su seriju 13:0 za dvoznamenkastu prednost srpske momčadi (18:8). Tek je J.R. Reynolds ubacio prve koševe Budućnost nakon nešto više od pet minuta, a Zvezda je nakon prvih deset minuta imala šest poena viška.

Iako je Zvezda održavala prednost, Budućnost je igrala bolje nego u prvoj četvrtini. U samoj se završnici srpska momčad dobrom serijom vraća na istu prednost koju je imala nakon prve četvrtine, na šest razlike (35:29).

U drugom poluvremenu prevelikih problema nije bilo za beogradsku momčad koja je igrala u višoj brzini i skupo kažnjavala sve pogreške svojih protivnika. Ubrzo su došli i do okruglih 20 poena prednosti (53:33), razlike koju su bez prevelikih problema održavali do samog kraja.

Do pobjede ih je predvodio Charles Jenkins sa 17 poena (2/4 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i šest asistencija, dok je Marko Simonović dodao 14 koševa (1/2 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 3/3).

Kod gostiju su po 16 koševa ubacili J.R. Reynolds (2/4 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i Boris Savović (5/9 za dva, 2/3 za tricu)