Ciboni nakon neizvjesne završnice pobjeda protiv Cedevite

Petar Jenjić • utorak, 04.04.2017.

U susretu 23. kola A-1 košarkaške lige Cibona je u Domu Dražena Petrovića bila bolja od gradskog rivala i branitelja naslova Cedevite. Vukovi su slavili rezultatom 71:69 i time se izjednačili s Vitaminima na četvrtom mjestu...

Dva dana nakon velike pobjede protiv Partizana i ozljeda Ryana Boatrighta i Marka Arapovića, Cedevita je išla u susret gradskom rivalu Ciboni koja je u tijesnoj završnici slavila 71:69 čime se bodovno izjednačila sa spomenutom momčadi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice. Imali su Vitamini na samom kraju mogućnost i da dođu do pobjede, ali je Bilan promašio dva slobodna bacanja.

Jako su dobro susret otvorili današnji gosti i na krilima Mira Bilana i Rashada Jamesa držali početno vodstvo koje je nakon trice Marka Tomasa iznosilo pet razlike (16:11) u sedmoj minuti. Potvrdu vrlo dobro odrađene četvrtine novim je poenima dokazao Bilan koji je Cedeviti donio četiri poena viška (20:16).

Gdje su stali u prvoj nastavili su i u drugoj četvrtini, ubačajem Johna Shurne su poveli 27:21. Na drugoj strani s pet poena uzvraća Paolo Marinelli, na njega se nadovezuje i Željko Šakić koji Vukovima donosi prvu prednost još od samog početka susreta. Gosti su do kraja poluvremena bili u zaostatku koji je smanjio Toni Katić na minimalan na kraju poluvremena (36:35).

Četiri su minute igre u nastavku trebale Cedeviti da se vrati u minimalno vodstvo (45:44) koje je uskoro Karlo Žganec podebljao na šest koševa prednosti. Nijedna se momčad do samog kraja utakmice nije uspjela odvojiti pa je u posljednju minutu i pol Cibona ušla s poenom prednosti (66:65). Igralo se koš za koš dok Marinelli Ciboni nije donio minimalnu prednost (70:69) devet sekundi prije kraja. Priliku donijeti pobjedu Cedeviti je imao Miro Bilan, ali je promašio dva slobodna bacanja, dok je Šakić na drugoj strani tek potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Upravo je Željko Šakić bio najbolji u redovima Cibone s 19 poena (5/8 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i 13 skokova, dok je Luka Žorić dodao 18 koševa (9/10 za dva).

Cedevitu je predvodio Rashad James s 15 poena (3/7 za dva, 3/5 za tricu).

A-1 liga, 23. kolo:
Cibona - Cedevita (16:20, 20:15, 18:22, 17:12)

Cibona: Uljarević 2, Šakić 19, Bošnjak, Žorić 18, Rozić 4, Marinelli 14, Marić 2, Ćorić 6, Ljubičić, Sulejmanović 4, Joksimović 2, Gospić

Cedevita: Katić 13, Babić 5, Žganec 4, James 15, Bilan 12, Krušlin 2, Lončar, Musa 3, Begić, Vučić, Tomas 10, Shurna 5

• Obrisan korisnik05.04.2017. u 00:11
    Ok,to kuzim svi ti klubovi koje si nabrojao su trenutno u banani sto bi se reklo,ali se nadam da ce s vremenom ukljucujuci inase Cibonu i Zadar konsolidirati, jer bez jakih ili solidnih klubova na ovim prostorima nema ni jake reprezentacije,i zato je dobra ta regionalna liga koliko god su je svi... [više na forumu]
  • narada10804.04.2017. u 23:50
    ja sam se odnosio na utakmice ove sezone, i to je cesto bilo ocajno, i to ne samo sa strane srpskih klubova. Cak je i Buducnost odigrala dosta slabih utakmica, a i Cedevita se nema sta pohvaliti, barem su imali dobar timing forme tijekom sezone. U stvari je samo Zvezda bila na dobroj razini cjelo... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik04.04.2017. u 23:10
    Ne znam kakva je sad trenutno situacija u srpskoj klupskoj kosarci,osim Zvezde i Partizana naravno u kojoj svi znamo kako se godinama radi,pogotovo u Partzanu koji je sad u velikoj krizi financijskoj,ali vratit ce se kad tad,FMP bivsi Zeleznik i osvajac ABA lige 2 puta je uvijek bio poznat po... [više na forumu]
  • narada10804.04.2017. u 22:13
    jako dobra utakmica sa izvrsnom zavrsnicom. Cak sam si prizeljkivao produzetke. Bolje nego 90% utakmica koje sam gledao iz ABA lige, a nagledao sam se. kakvi FMP, Karpos ili MZT.