Split velikim preokretom do pobjede protiv Zagreba, Jolly poražen u gradskom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 02.04.2017.

Pet utakmica 23. kola A-1 lige odigrano je u subotu, GKK Šibenik u gradskom derbiju bio je bolji od Jollyja dok je Split velikim preokretom svladao Zagreb...

Gradski šibenski derbi pripao je GKK Šibeniku koji je svladao Jolly 87:77. GKK je odigrao odličnu utakmicu i zasluženo slavio u susretu u kojem je tijekom drugog poluvremena vodio s plus 16. Jolly je zaprijetio u završnici susreta približavanjem na minus sedam tricom Markulina tri i pol minute prije kraja, ali GKK je izdržao taj nalet i mirno dovršio posao.

Predvodili su ga Ivan Siriščević s 18 poena i šest skokova i Teo Petani s 13 poena. Kod poraženih Ivan Novačić ubacio je 21 poen uz osam skokova dok je Michaelyn Scott dodao 19 poena i pet skokova.

Hermes Analitica je u važnom dvoboju u borbi za opstanak upisala pobjedu protiv Kvarnera kojeg je svladala s 81:78. Riječani tako ostaju na posljednjem mjestu na ljestvici sa samo dvije pobjede dok je Hermes upisao petu prvenstvenu pobjedu.

Ivan Svoboda s 23 poena i pet asistencija bio je najefikasniji u domaćem sastavu, Marko Raič dodao je 17 poena i pet asistencija, a David Ušić 12 poena, deset skokova i četiri blokade. Kod Riječana Mauro Veljačić ubacio je 18 poena uz osam skokova dok je Dino Butorac dodao 16 poena.

Osječani su u padu forme i moraju se pod hitno probuditi jer u doigravanju neće imati previše prostora za popravak. Upisali su treći uzastopni poraz, a posljednja dva mogla su se izbjeći. Visok poraz u Velikoj Gorici i domaći od Škrljeva nije nešto što su navijači Vrijednosnica očekivali.

Davor Konjević bio je čovjek odluke, njegovi poeni u završnim minutama odvojili su Škrljevo i odveli ga do pobjede. Susret je završio s 19 poena i pet skokova, a Brian Williams dodao je 14 poena, šest skokova i šest asistencija. Kod domaćina Arian Došen ubacio je 29 poena.

Sjajnu utakmicu odigrali su Split i Zagreb, domaćin je slavio 77:71, a Zagreb može žaliti za još jednom ispuštenom pobjedom u kratkom roku. Nakon što je propustio veliku priliku protiv Cibone, u Splitu je vodio s čak 23 razlike da bi domaćin u drugom poluvremenu napravio veliki preokret i upisao pobjedu.

Henrik Širko predvodio je domaćina s 21 poenom, devet asistencija i sedam skokova, a Goran Filipović dodao je 17 poena i šest asistencija. Kod Zagreba Pavle Marčinković bio je na 16 poena i deset skokova.

Zabok je na krilima 16 poena, pet skokova i pet asistencija Hrvoja Puljka te 15 poena Marina Zrnića u Sinju svladao Alkar 78:76. Hrvoje Vučić s 22 poena predvodio je domaćina.