Hatcher u posljednjim sekundama donio pobjedu Partizanu, odluka pada u trećoj utakmici

Petar Jenjić • subota, 25.03.2017.

U vrlo neizvjesnoj polufinalnoj utakmici u Beogradu do tijesne je pobjede došao Partizan koji je svladao Cedevitu 74:73, ubačajem Williama Hatchera dvije sekunde prije kraja utakmice...

Cedevita nije iskoristila prvu meč loptu, iako je bila vrlo blizu. Partizan je slavio vrlo tijesno, rezultatom 74:73 nakon što je William Hatcher ubacio loptu u koš dvije sekunde prije kraja. Odluka o finalistu tako pada u trećoj utakmici.

Zagrebačka je momčad gotovo cijeli susret bila u zaostatku, u jednom navratu i dvoznamenkastom, ali je sjajnom završnicom Ryana Boatrighta došla na korak do pobjede. Ipak, na drugoj se strani ukazao spomenuti Hatcher i donio pobjedu srpskoj momčadi.

Kao što je to bio slučaj i u prvoj utakmici, Cedevita kontrolira rezultat na početku druge. Predvođena Mirom Bilanom stječe početnu prednost koju su anulirali Uroš Luković i Stefan Birčević i u petoj minuti poravnali rezultat (8:8). Beogradska je momčad jako dobro koristila veliki broj Cedevitinih izgubljenih lopti, igrala odličnu obranu i serijom 8:0 preokrenula rezultat (16:10), prvih su deset minuta zaključili sa sedam poena viška (20:13).

Početkom druge poenima se priključuju John Shurna i Rashad James, ali Partizan odbija napad zagrebačke momčadi i zadržava prednost. Najbliže su došli u 16. minuti, na samo poen minusa (25:24). Tricaški raspoložene momčadi u drugoj četvrtini su nastavile pogađati što je više koristio domaćin koji je predvođen Birčevićem poluvrijeme zaključio s pet koševa prednosti (39:34).

Domaćin je jako dobro ušao u drugi dio i prvi put na susretu došao do dvoznamenkaste prednosti (44:34). Ipak, Cedevita uzvraća serijom 11:1 i dolazi do poravnanja. Iako su imali priliku i doći do prednosti, Partizan je zadržao, kako mirnoću tako i prednost koja je uoči posljednjih deset minuta susreta iznosila 56:51.

U nekoliko je navrata bila Cedevita u minimalnom zaostatku, posljednji put polaganjem Bilana za 66:65, minutu i pol prije kraja. Međutim, Marinković na drugoj strani uzvraća tricom, Bilan griješi u napadu, a Koprivica pogađa jedno slobodno bacanje za pet razlike (70:65).

Nakon što je Boatright pogodio dva slobodna bacanja, gosti su napravili veliki pritisak na izvođenje lopte i uspjeli izboriti napad koji je tricom završio ponovno Boatright za poravnanje (70:70). Odličnom solo akcijom na drugoj strani Hatcher vraća dva poena prednosti Partizanu 15 sekundi prije kraja. Sjajni Ryan Boatright ponovno se izborio za poziciju i pogodio tricu. Ipak, na drugoj se strani ponovno ukazao Hatcher i donio pobjedu beogradskoj momčadi.

Upravo je Hatcher bio najbolji kod Partizana s 23 poena (4/7 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Stefan Birčević dodao 18 koševa (4/6 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Kod Cedevite je Ryan Boatright ubacio 25 poena (3/3 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 4/6), Miro Bilan je dodao 16 koševa (8/11 za dva, slobodna bacanja 0/1) i deset skokova.