Torino
Torino 2:2 Udinese
Udinese

Dario Dodić • nedjelja, 02.04.2017.

Sjajnu su utakmicu 30. kola Serie A na Olimpijskom stadionu u Torinu odigrali istoimeni domaćin i Udinese. Gosti su imali prednost od dva pogotka, ali Torino se uraganski vratio i uzeo bod...

Udinese je bio nadohvat iznenađenju i trima bodovima u gostima kod Torina, imali su prednost 2:0 do 70. minute, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom. I trebali bi biti zadovoljni jer Torino je u uraganskoj završnici opasno prijetio doći i do trećeg pogotka, no gosti su nekako izdržali i u Udine se vraćaju s bodom.

Gledali smo dva dijametralno suprotna poluvremena. Iako prigoda nije nedostajalo niti u prvom dijelu, sva četiri pogotka pala su u drugih 45 minuta.

Golijadu je otvorio Jakub Jankto u 50. minuti. Sve je sam napravio, presjekao loptu na sredini terena, proletio po lijevoj strani i onda projektilom s nekih 15 metara proparao mrežu Joea Harta.

U 68. minuti bilo je već 2:0 za goste. Badu je lijepo proigrao Duvana Zapatu, koji se u ključnom trenutku spetljao i poprilično mlako puknuo loptu, koja je ipak prevarila Harta, činilo se da će ući u mrežu prije nego je klizećim startom dohvati domaći branić Moretti, ali za svaki slučaj zakucao ju je u mrežu mladi hrvatski napadač Stipe Perica, koji je priliku u Udineseovom napadu dobio od prve minute.

Samo dvije minute trajalo je veselje gostiju iz Udina, u gužvi u šesnaestercu Udinesea najbolje se snalazi Moretti, lopta se sretno odbija točno njemu na noge, branič Torina iz okreta zabija za smanjenje vodstva Udinesea.

Nakon postignutog pogotka igrali su samo domaćini. Udinese se povukao na svoju polovicu, nisu uspijevali doći do daha od siline pritiska Torinovih igrača. Pritisak je urodio plodom u 83. minuti, s desne je strane odlično ubacio Zappacosta, nebeski skače fantastični Andrea Belotti i glavom zabija za 2:2.

Zabio je talijanski reprezentativac još jedan gol u sudačkoj nadoknadi, sjajno je prsima primio loptu i iz prve matirao Scuffeta, ali na sreću po goste bio je u minimalnom zaleđu.

Stipe Perica odigrao je vrlo dobro do 85. minute kada ga je zamijenio Matos. Andrija Balić susret je odgledao s Udineseove klupe za pričuve.

• Obrisan korisnik02.04.2017. u 16:05
    Ako si imalo pratio Pericu i njegov stav prema HNS mafijašima, jasno ti je da neće tako skoro obući dres A reprezentacije, nažalost...
  • Obrisan korisnik02.04.2017. u 15:39
    Perica - budući nositelj napada HR reprezentacije. Šteta da Andrija Balić ne igra, po meni je prerano otišao iz Hajduka.