La Liga, 29. kolo, 02.04.2017, 16:15 h
Real Madrid
Real Madrid 3:0 Deportivo Alaves

Dario Dodić • nedjelja, 02.04.2017.

Nogometaši Alavesa pošteno su namučili momčad Real Madrida u 29. kolu španjolske Primere, iako konačnih 3:0 ne odaje takav dojam...

Real Madrid upisao je četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, u 29. je kolu Primere na svom Santiago Bernabeuu s 3:0 svladao odličnu momčad Alavesa. Iako konačni rezultat ne odaje takav dojam, Real Madrid se pošteno namučio protiv jednog od iznenađenja prvenstva.

Nisu impresionirali domaćini u prvoj utakmici nakon reprezentativne stanke, iako su imali inicijativu tek su jednom u prvom poluvremenu ozbiljnije ugrozili Alavesov gol, pokušaj Cristiana Ronalda brani Fernando Pacheco.

Nakon pola sata igre poveo je Kraljevski klub, iako pogodak nije trebao biti priznat jer je u začetku akcije Karim Benzema bio u zaleđu. Propustio je to uočiti linijski sudac jer je Francuz bježao iz zaleđa, u nastavku akcije Carvajal vraća loptu do Benzeme, koji lijepo poentira za vodstvo Reala.

Ovim je golom Benzema upotpunio impresivnu kolekciju golova u La Ligi, igrao je protiv 31 momčadi i protiv svakoga postigao barem jedan gol. Real je došao do 50 uzastopnih utakmica u svim natjecanjima u kojima je postigao barem jedan gol.

Nakon primljenog pogotka Alaves je zaigrao otvorenije. Iako nisu bili precizni, gosti su imali nekoliko dobrih prilika za izjednačenje. Otvaranje je Real znao u konačnici kazniti, Isco je iz teškog kuta lijepo zabio za 2:0 u 85. minuti na asistenciju Ronalda, konačnih 3:0 postavio je Nacho tri minute kasnije. Bale je sjajno pucao iz slobodnog udarca, lopta pogađa gredu, na odbijancu je prvi bio Nacho i lagano zabio u praznu mrežu.

Luka Modrić odigrao je do 68. minute kada je umjesto njega u igru ušao Mateo Kovačić.