Napoli
Napoli 1:1 Juventus
Juventus

Petar Jenjić • nedjelja, 02.04.2017.

U pretposljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija su na domaćem terenu remizirali s Juventusom 1:1, iako su u konačnici bili bliže pobjedi...

Prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici i dalje čvrsto drži Juventus. Iako je torinska momčad na gostovanju kod Napolija remizirala 1:1 ispred prvog pratitelja Rome i dalje ima šest bodova prednosti. Napoli s druge strane polako gubi korak upravo za spomenutom rimskom momčadi koja im sada bježi četiri boda.

Nije trebalo Staroj dami dugo da dođe do vodstva, tek sedam minuta. Sami Khedira se sjurio s tridesetak metara od protivničkog gola, odigrao dupli pas s Miralemom Pjanićem, utrčao u kazneni prostor i na najbolji mogući način realizirao lijepu akciju.

Napoli je u narednim minutama polako počeo kružiti s loptom na Juventusovoj polovici terena, tražeći izjednačujući pogodak. Najbolju su priliku imali u 20. minuti, Dries Mertens je lijepo prsima spustio loptu za Mareka Hamšika koji je pucao slabo i poslao loptu preko gola. Slovački je reprezentativac pokušao i desetak minuta kasnije, ali je rezultat bio isti.

Gosti su stajali vrlo čvrsto u posljednjoj liniji i dopustili svojim protivnicima da dominiraju u posjedu koji se u prvih 45 minuta pokazao kao izrazito jalov.

Blizu je pogotka početkom nastavka bio Insigne kada je utrčao s lijevog krila u kazneni prostor, međutim, njegov je udarac otišao malo pored gola. Strpljivost se Napuljanima isplatila nakon sat vremena igre, Mertens je bio u ulozi asistenta, dok je Buffona bez prevelikih problema matirao sveprisutni Hamšik. Asistent za pogodak se tri minute kasnije mogao upisati i u strijelce, ali je pogodio okvir gola.

Već po ulasku u igru zaprijetio je i Marko Rog, ali je udarac mladog hrvatskog nogometaša bez većih problema obranio Buffon. Iako su obje momčadi mogle i do drugog pogotka, rezultat se do kraja nije promijenio. Tražili su domaćini u samoj završnici penal kada je Lichtsteiner srušio Mertensa, ali se sudac nije oglasio.

Marko Rog ušao je u igru u 76. minuti za Napoli, dok je Ivan Strinić igru napustio tri minute kasnije. Kod Juventusa je svih 90 minuta odradio Mario Mandžukić.