Inter
Inter 1:2 Sampdoria
Sampdoria

Dario Dodić • ponedjeljak, 03.04.2017.

Nogometaši Intera iznenađujuće su poraženi na zatvaranju 30. kola talijanske Serie A. Na svom su San Siru poraženi 1:2 od Sampdorije...

Nakon remija s Torinom u prošlom kolu nogometaši Intera upisali su domaći poraz u posljednjem susretu 30. kola Serie A. Na svom su San Siru imali prednost 1:0, no na kraju su nogometaši Sampdorije uzeli sva tri boda uz pomoć suca Celija.

Obje su momčadi prilično otvoreno ušle u susret, nešto je konkretniji bio Inter, što i ne čudi s obzirom da je bio veliki favorit uoči dvoboja. Nije niti Sampdoria bila bez šansi, štoviše, nakon što Banega nije iskoristio sjajnu priliku koju mu je odličnim prolazom po lijevoj strani kreirao Ivan Perišić, uzvratio je Quagliarella dalekometnim projektilom, domaću je momčad spasila vratnica.

Nizale su se prilike s obje strane sve do 35. minute kada je nadmoć Intera u vodstvo pretvorio D'Ambrosio. Brzi su korner izveli domaći nogometaši, obrana Sampdorije nije se ni snašla, a Banega je već ubacio u srce kaznenog prostora gostiju, točno na nogu D'Ambrosiju, koji uz pomoć jednog braniča Sampdorije donosi vodstvo Interu.

Mogao je D'Ambrosio povećati na 2:0 nekoliko minuta kasnije, izvrsno je s lijeve strane ubacio Marcelo Brozović, no strijelac prvog pogotka kasni nekoliko centimetara na loptu. U završnici prvog dijela mogla je Sampdoria do izjednačenja, Perišić je na centru poklonio loptu gostima, u nastavku akcije Quagliarella još jednom pogađa vratnicu.

Interova dominacija nije urodila još ponekim pogotkom, što je Sampdoria u nastavku kaznila. Igrala se 50. minuta, nakon ubačaja u centru kaznenog prostora Intera najviše skače Silvestre, šalje glavom loptu prema golu, vjerojatno bi ušla i da je Schick nije dodirnuo, no napadač Sampdorije dotaknuo je loptu, samim time pogodak nije trebao biti priznat jer je Schik bio u debelom zaleđu.

Nakon primljenog pogotka Sampdoria je zaigrala bolje, Inter se pogubio i nije uspijevao preuzeti inicijativu. Mogao je Perišić vratiti u vodstvo Inter, ali njegov pokušaj glavom brani Viviano. Kapetan domaćih Mauro Icardi pretvorio se u tragičara u 72. minuti, po desnoj je strani sjajno prošao Candreva i poslao oštru prizemnu loptu na drugu vratnicu, Icardi neometan šalje loptu pokraj gola.

Ponovno je Inter kažnjen zbog promašaja u 85. minuti kada je nakon slobodnog udarca Sampdorije Brozović neoprezno igrao rukom u svom šesnaestercu, jedanaesterac je izveo Quagliarella, Handanović nije imao šanse, napadač gostiju zakucao je loptu pod gredu za sva tri boda Sampdorije.

Brozović je odigrao svih 90 minuta dok je Perišića u 78. minuti zamijenio Joao Mario.