Hrvatska otvorila kvalifikacije za EP u futsalu visokom pobjedom protiv Crne Gore

Petar Jenjić • subota, 08.04.2017.

Hrvatska je na pravi način otvorila nastup u drugoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo u futsalu, Crnu Goru je ispratila s četiri pogotka u mreži...

Prvo kolo glavne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo hrvatska je futsal reprezentacija odradila bez prevelikih problema. Slavili su protiv Crne Gore, momčadi kojoj je i sam plasman u ovu fazu veliki uspjeh, rezultatom 4:0 na turniru koji se igra u Kijevu. Na poluvremenu je bilo tek 1:0, ali Hrvatska u nastavku počinje koristiti prilike pa dolazi do uvjerljive pobjede.

Hrvatska je u vodstvo došla nakon nešto manje od sedam minuta igre, strijelac je bio Jakov Grcić. Stankovićevi su izabranici igrali puno bolje, više su pritiskali i lakše dolazili do prilika. Nakon jedne takve blizu pogotka je bio Marinović, ali je pucao pored gola.

Najbliže je drugom pogotku u prvom poluvremenu bio Davor Kanjuh, ali je pogodio stativu. Vrijedi izdvojiti i dva pokušaja Crnogoraca preko Bojana Bajovića, ali je Ivo Jukić bio na mjestu.

Ipak, početkom nastavka Hrvatska je došla do novog pogotka i mogla je lakše disati. Franko Jelovčić je iskoristio spavanje u brani Crne Gore i iz kornera na dva metra uposlio Josipa Sutona koji bez većih problema pogađa mrežu.

Razlika u kvaliteti ovih dviju momčadi se osjetila i hrvatska je reprezentacija uskoro došla i do trećeg pogotka, u strijelce se upisao Tihomir Novak. Nakon što je promašio nekoliko sjajnih prilika tijekom susreta, Marinović je devet minuta prije kraja pogodio mrežu nakon odbijanca čime je postavio konačan rezultat.

Na prvenstvo će se izravno plasirati pobjednici sedam skupina, dok će drugoplasirane i najbolja trećeplasirana reprezentacija igrati u baražu za preostala četiri mjesta. U drugom susretu skupine Ukrajina će igrati protiv Belgije.

U nedjelju u isto vrijeme Hrvatska će igrati protiv reprezentacije Belgije.