MAXtv Prva liga, 27. kolo, 08.04.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 45

Branimir Korać • subota, 08.04.2017.

U prvom subotnjem susretu MAXtv Prve lige Hajduk i Slaven Belupo odigrali su 1:1. U dvoboju bez prave igre Hajduk je poveo, međutim vrlo brzo Koprivničanci su se vratili i do kraja zadržali bod...

Zbog kazne izrečene za ulazak navijača na travnjak tijekom dvoboja s Rijekom, Hajduk je Slaven Belupo ugostio pred praznim tribinama. U takvoj atmosferi obje momčadi odigrale su dosta skromno, Slaven Belupo je ispunio cilj i ostao neporažen dok Hajduk svoj cilj nije ispunio te je ostao bez dva boda u borbi s Osijekom za treće mjesto.

Carrillo je u utakmicu ušao s dugo očekivanim Bugarom Terzijevim, ali nije mogao računati na Mađara Futacsa čiji se izostanak osjetio u vrhu napada. U posljednji trenutak otpao je i Zoran Nižić pa je kapetansku vrpcu ponio Nikola Vlašić. S druge strane Kopić je uspješno zakočio Splićane, nije im ostavio dovoljno prostora za kreiranje prilika i

Gosti su se dobro postavili i u prvih 20 minuta bili su bolji protivnik, imali su nekoliko zanimljivih situacija pred Stipicom, ali završnica je izostala.

Hajduk je najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio u 28. minuti kada je dosuđen slobodni udarac na 18 metara, izveo ga je Toma Bašić, ali lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Do kraja prvog dijela bez većih prilika na obje strane, ostalo je 0:0 i tek u drugom dijelu vidjelo se nešto više. Odmah na početku Savvas je dobro pucao, ali odlično je obranio Blažević.

Nisu niti gosti ostali dužni, vrlo brzo uzvratio je Melnjak koji se našao u sjajnoj prilici, ali brani Stipica.

U 66. minuti Hajduk je došao do vodstva. Dobra lopta Ercega za Ohandzu koji zaobilazi Blaževića i pogađa gostujuću mrežu.

Međutim već šest minuta kasnije Slaven Belupo dolazi do poravnanja, Savvas u 16 metara ruši Jovičića, a Ivanovski je precizan s 11 metara i poravnava na 1:1.

Do kraja susreta domaćin nije uspio stvoriti pritisak kojim bi došao do izglednije prilike, Slaven Belupo zadovoljio se čuvanjem ovog boda i ostalo je realnih 1:1.